nuManaGa.com

Sel Ayı

Bir yaz mevsimini daha arkamızda bırakıp sonbahara yürüdük. Eylül ansızın indirdi yağmurlarını. Şemsiyelerimizi tatile göndermiştik, avuçlarımız boştu. Islandı saçlarımız,  omuzlarımız… Rahmet dedik, üzülmedik. Sadece biz değil, sokaklar da ıslandı. Sonra olan oldu, taşkınlar başladı. İnsanlarımız sulara kapılıp canlarını yitirdi yahut yaralandı. Ve biz televizyonlarımızda yine aynı cümleleri işittik: “Son elli yılın en şiddetli yağmuru yağdı!” Yalan baba malı olmayınca atılıyor işte pervasızca.

Bizim ülkemizde her sene onlarca insanımız su taşkınlarında ölüp gitmekte. Hem de dağ başlarında değil, şehir merkezlerinde oluyor bu acı olaylar. Peki çalışmaktan yorulan, bitap düşen belediyelerimiz ne yapıyor? Hiçbir şey! Onlar da aynı cümlenin ardına sığınarak kendilerinin kabahatsiz oldukları hususunda fikir belirtiyorlar: ” Son elli yılın en şiddetli yağmuru…”

Her sene son elli yılın en şiddetli yağmuru yağan ülkemizde görüyoruz ki şehir merkezleri ve metropoller bile sınıfta kalmakta. Yolmuş, metrobüsmüş, raylı sistemmiş… Biriniz de alt yapıdan bahsedin, bu alanda icraat yapın da artık insanımız ucuz ölümlere kurban gitmesin değerli belediye reisleri.

Seneye de son elli yılın en şiddetli yağmuru yağacak! Benden söylemesi!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Elleri Sesinin Rengindeydi
Elleri Sesinin Rengindeydi

Adapazarı denilince aklınıza ne gelir? Ülkemizin bu güzel şehrinin adı geçince benim aklıma gelen öyküdür. Çünkü Adapazarı öykü türünde eser...

Kapat