nuManaGa.com

Sanal Müzeler

Güzel ülkemde gezilecek yer çok. Müzeler, ören yerleri… Gezilecek yerlerin bir listesini yapmak istesek herhalde sayfalarca yazı yazmamız gerekir. Bizi bu sıkıntıdan Kültür Bakanlığı kurtarıyor. İnternet sayfasında birbirinden güzel tarihi ve turistik mekanlar hakkında bilgiler veriyor hatta bu güzel mekanları sanal ortamda ziyaret etme fırsatını sunuyor bizlere  T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı. Kısacası birçok ören yeri ve müze bir tıklama ile karşımızda diyebiliriz.

Sorsalar bana “Hükümet çalışıyor mu?” diye Kültür Bakanlığı dışında icraat yapan bakanlık olmadığını söylerim. Aslında Kültür Bakanlığı’nın yaptığı da yeterli değil. Daha fazlası yapılabilir. Neyse konumuza dönelim ve Kültür Bakanlığı’nın internet sayfasında hizmete sunduğu ” sanal müzeler” adlı bölüm hakkında bilgiler verelim. Sanal müzeler bölümü ülkemizin önemli ören yerlerini ve müzelerini sanal ortamda ziyaret etmemizi sağlıyor. Farklı dosya türleri var fakat genellikle panaromik görüntüler ile hazırlanmış ziyaret edilen sayfalar. Merak ettiğiniz yerleri bu sayfalar vasıtası ile gezebilir ve tanıyabilirsiniz.

Sanal ortamda gezilebilecek yerlerin isimleri şöyle:

Yukarıdaki yerleri sanal ortamda gezmek, görmek için gezip görmek istediğiniz yerin isminin üzerine tıklamanız yeterli. Açılan yeni sayfada sanal gezinin yanında bu yerler hakkında bilgiler de bulabilirsiniz. Keyifli gezintiler.

  Kültür Bakanlığı’nın “sanal müzeler” bölümüne ulaşmak için buraya tıklayın.
YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
  1. semih diyor ki:

    Faydalı bir derleme olmuş. Hepsine gitmek mümkün değil.Bu şekilde gitmesekde görebiliriz en azından.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kendine Gel Kendine
Kendine Gel Kendine

  Şarkıcı mıdır, türkücü müdür, oyuncu mudur? İbrahim Tatlıses hepsini birlikte yapan, harmanlayan birisidir. Bunca meziyetinin yanında yayın basmalar, tehditler...

Kapat