nuManaGa.com

Sağlığınız İçin İnternet Explorer Kullanmayın

  Piyasada çok farklı web tarayıcıları var. En çok kullanılanı Windows İnternet Explorer. Çünkü hazır olarak bilgisayarlarda bulunuyor. Çoğumuz internetten ve tarayıcılardan anlamadığı için en çok o kullanılıyor. Girdiğimiz sayfalarda kaymalar, dağılmalar, yavaşlamalar olduğunda topu siteye, site sahibine atıyoruz. Hiç de öyle değil. Gerçekler çok farklı, aslında kabahat kullandığımız İnternet Explorer adlı tarayıcıda.

  İnternet Explorer vasıtası ile sanal alemde gezinti yapmak pek keyifli olmuyor. Bazı sayfalarda resimler çıkmıyor, kimilerinde kaymalar oluyor, manşetler çalışmıyor, videolar izlenmiyor… Sanal alem birçok kişi için Facebook’tan ibaret olduğundan bu sorunlar pek göze batmıyor. Fakat araştırma yapanlar, farklı sayfalara ziyarette bulunanlar epey sıkıntı yaşıyor. Deli eden, can sıkan durumlar ortaya çıkabiliyor.

  Mozilla, Chrome, Opera… Hangisini kullanırsanız kullanın. Hepsi İnternet Explorer adlı tarayıcıdan daha hızlı, güvenilir, kaliteli… Açılmayan sayfalarla karşılaşıp sinir olmamak, bir sitenin açılmasını dakikalarca beklememek için; kısacası sağlığınız için İnternet Explorer kullanmayın.

Not: www.numanaga.com en iyi Chrome ile görüntülenir.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Tabanlı Siteye Favicon Eklemek
WordPress Tabanlı Siteye Favicon Eklemek

  Hemen her sitenin kendine ait bir logosu var. Bu logoların küçültülmüş halleri favicon olarak tarayıcılarda yerlerini alıyor. Site adının...

Kapat