nuManaGa.com

Sağ Olun Demokratikler

  Mutluyuz. Çünkü herkes demokratik… Kara düşüncelelerle kirletilen kavramların başında gelen demokrasi ile kanka oldu güzel ülkemin insanları. Ön yargılı insanlardan şikayet edenlerin ön yargılarının tavan yaptığını görüyorum. Etnik kimliklerin egemen olarak millet, devlet unsurunun çökertilmesine gidecek yolda çok kişi yürüyor ve hepsi demokratik. Yine Türküm dedim diye hakaretlere maruz kaldım anlayacağınız.

  Etnik kimliklerle ilgili sanal alemde binlerce yazı dolaşıyor. Bir kitapla devrimci, sağcı, solcu olan gençlerimiz bu yazıları okuyarak şekilden şekile giriyor. Ünlü isimlerin de putlaşmış cümleleri varsa eğer daha değerli oluyor etnik milliyetçilik kimileri için.

  Belki hiç Kürt, Çerkez tanıdığı olmayanlar bile “Ben tanıyorum…” diye cümleye giriyor. Ne olmuş? Sen 99 etnik kimlik var dediğinde benden daha fazla mı sevmiş oluyorsun Kürt yahut Çerkez kardeşimi? Ben Türküm dediğim için sevemez miyim bu halkın insanını?

  Türküm dediğim için son zamanlarda ne kadar çok hakaretler işittim bir bilseniz. Etnik kimlikleri övenler ilk fırsatta faşist bellediler beni. Ben herkesi seviyorum dedim ama nafile; “Türksün!” dediler ve kaçıp gittiler. Etnik kimliklere saygı duyduğum halde saygısızlık ile suçlandım. Herkese eşit mesafedeyken ve herkesi dinlerken ön yargılı olduğum iddia edildi. Kıymetsiz şarkıcıların paçavra cümlelerini beğenmediğim için antidemokratik ilan edildim. “Özün ne?” sorusuna “Türküm” cevabı verdiğim için faşist damgası yedim. Her dile, dine, insana eşit mesafede yaklaşırken özgürlük düşmanı bile diyen oldu benim için. Demokratik, insanların fikirlerine saygılı olanlar yaftaladılar; “Cahilsin, ön yargılısın, şusun, busun…” Bana hakaret edenler ise demokratik, özgürlük sevdalısı olduğunu iddia ediyor. Doğrudur! Demokrasi babanızın malı, ananızın yorganı… Ben nereden bileceğim ki?

  Demokratik kardeşlerim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Farklı düşüncelere saygı bekleyip kendisinden farklı düşünenleri cahillikle, ön yargılı olmakla itham etmek ne kadar doğru değil mi? Cahil olmaktan hiç bu kadar memnun olmamış ve gurur duymamıştım. Sağ olun! İyi ki varsınız ve iyi ki demokratiksiniz!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Arakan'da Katliam Var
Mekanın Cennet Olsun Öğretmenim

  Yıllarca okudun, amacın ülkeye hizmet, çocukları geleceğe hazırlamak idi. Güzel ülkemin güzel çocuklarını yetiştirmek mutlulukların en büyüğüydü... Ve deprem...

Kapat