nuManaGa.com

Sadri Şener Galatasaray’a Git

  Galatasaray Spor Kulübü, Trabzonspor’un neredeyse bütün futbolcularına göz dikmiş durumda. Selçuk İnan, Engin Baytar, Umut Bulut, Ceyhun Gülselam, Burak Yılmaz gibi önemli oyuncuları doğrudan yahut dolaylı bir şekilde kadrosuna katan Galatasaray, madeni bulmuş gibi gözüküyor. Beleşe ya da bedavadan biraz pahalıya alınan kaliteli oyuncular elbette iyi transfer. Peki Trabzon ne yapmak istiyor?

  Sadri Şener ve ekibi sözleşme yapmaktan, futbolcu satmaktan, almaktan zerre kadar anlamamakta. Milli seviyedeki oyuncuları bedavaya yahut çok az miktar parayla satmak nasıl bir anlayıştır? Ligin gol kralı 5 milyon gibi ufak bir bedelle kulüpten ayrıldı. Bu kadar ufak paraya ihtiyacımız mı var? Hayır!

  Selçuk’u elinden kaçıran zihniyet Burak’ı da aynı kulübe vererek sonunu düşünmediği yahut kasıtlı yaptığı hamlelerle taraftarın sabrını zorlamakta. Sadri Şener, eğer Galatasaraylı isen açıkça söyle! Nedir bu cimbom sevdası?

  Gelelim sözleşmelere. Burak’ın sözleşmesine konan 5 milyon’a serbest kalır maddesi hangi akla hizmet oraya konuldu? Kaliteli futbolcular elden kaçmasın diye konur serbest kalma maddesi. Yıldız oyuncuların sözleşmelerine bakarsanız, 100 milyon yahut 255 milyonluk serbest kalma maddeleri görürsünüz. Bu maddeleri genellikle kulüpler koyar. Trabzonspor’da ise futbolcular madde koyuyorlar. Anlamak güç. “Selçuk bize söz vermişti.” gibi laflar manasız. Duyguları karıştırmak bu işin doğasında yok. Avrupa’ya gidecek oyunculara kolaylık sağlamak gibi bir kanun mu var?

  Egemen, Selçuk, Engin, Burak, Umut, Ceyhun. Bu futbolcuların tamamını adam gibi bir ücrete satsak 50 milyon avroluk gelir elde edecektik. Ne yazık ki yönetmeyi bilmeyenler bu gelirden takımımızı mahrum bıraktılar. Ayrıca “Satılmayacak oyuncu yoktur.” diyenlere sesleniyorum: Trabzonspor, İstanbul takımlarına sıçramak için kullanılacak bir kulüp değildir. Söylenen bu ve benzeri cümleler kulübün farklı algılanmasına neden olmakta. İlle satacaksanız parayla satın bari!

  Her şey ortada. Uzun cümelelere gerek yok. Bir Trabzonspor taraftarı olarak söylüyorum: İstifa et Sadri Şener ya da Galatasaray’a transfer ol da kurtulalım!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Eylül
Eylül

  Yıllar önce okuduğumda "Keşke o yalıya taşınmasalardı." dediğim; fakat yeniden okuyunca "İnsan anlaşacağı biriyle hayat kurmalı." diyerek efkarlandığım bir...

Kapat