nuManaGa.com

Rusya’dan Ses Yok

  Jetimiz Suriye tarafından düşürüldü. Dünya ayakta. Amerika, İran, İngiltere… Birçok ülke inandırıcı olmasa da kınama mesajları yayınlıyor. Peki Suriye’nin yegane destekçisi Rusya’dan hiç ses çıkmadığının farkında mısınız? Suriye’nin uçağımızı düşürdüğü bölgede bir de Rusya’nın kullandığı askeri üs bulunmakta. Uçağımızın bu üsten atılan roketlerle vurulduğu iddiası ortalığı kasıp kavururken Rusya hala sessizliğini koruyor.

  Bayılırız herkesi bir günde müttefik, dost, kardeş bellemeye. Ekonomik işbirliğine gittiğimiz, topraklarımızda kurulacak nükleer santrallerin yüzde 51 payını verdiğimiz Rusya, bu kadar vahim bir durumda göstermelik dahi olsa ses etmeyerek rengini açıkça ortaya koyuyor. Suriye’nin Rusya için ne kadar önemli olduğunun ve müttefik falan tanımayacağının göstergesi bu sessizlik.

  Suriye’nin bir Türk jetini vuracağına inanmam; fakat Rusya böyle bir şeye imza atmış olabilir. Ne yazık ki esip gürleyen isimler sessiz kalmakla yetiniyorlar. Yazıktır! 2 tane aslan gibi pilotumuz -bu yazının yazıldığı tarihte- hala bulunamadı. Türk askerine, Türk milletine reva mıdır bu yaşananlar?

  Hep aynı laflar: Gereken yapılacak, tepkimiz sert olacak… Tepki bile yok ortada. Anlaşılan o ki bu olayda diğer yaşanan acı olaylar gibi sineye çekilecek. Laf kalabalığı ile masanın altına süpürülecek her şey.

  Rusya sessiz. Bu olayda Rusya’nın parmağı varsa ne yapacağız? Sert tepki mi göstereceğiz dersiniz?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kısaca Ömer Seyfettin
Kısaca Ömer Seyfettin

  1884 yılında Gönen’de doğan Ömer Seyfettin, birçok askeri görevde bulundu. İçindeki yazma isteğinin galip gelmesiyle askerlikten ayrılarak Selanik’te Genç...

Kapat