nuManaGa.com

Ruh Halini Anlatan İletiler

  Sosyal medya hayatımıza öyle bir girdi ki… Mutluluk, hüzün, aşk, entrika, yalan, keder… Aklınıza gelebilecek her şey var sosyal ağlardaki iletilerde. Twitter’e girmeyeceğim. Orası ünlülerimizin kavga alanı. Giydir babam giydir! Ver veriştir! Ünlülerimizin dışında kullananların iletilerinde ruh hallerini yansıttıklarını söyleyebiliriz. Genellikle kederli yahut kızgın iletiler çıkıyor karşımıza. Hakaretlere varana dek gidiyor bazen.

  Bu durum sosyal ağların gücüne gösterilebilecek örneklerden sadece biri. Duygular da sosyal ağların himayesi altında artık. İyi mi kötü mü? Bence kötü. Eskiden çok dertli yahut mutlu olan uzun yazılar yazardı. Kızgınlıklar, kederler, mutluluklar nefis yazılar ortaya çıkarırdı. Ben bu açıdan bakıyorum ve artık duyguların bile iki üç kelimeye hapsedilmesine üzülüyorum.

  Ben kızgınlıklarımı, mutluluklarımı bu sayfada yani numanaga.com‘da yazılara dökmeye çalışıyorum. Bu sitede kişisel yazıları görenler şaşırmasınlar o yüzden! İki kelimelik alanlardan daha iyi ve yararlı. Yazma arzusu olanlara tavsiye ederim.

  Sosyal ağların ket vurmadığı ne kaldı?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. nihansu diyor ki:

    Yakında evdeki iletimde bile üzerimizde ikonlar taşıyacağımızdan korkarım. “Beğendim” yerine başparmak işareti, “güldüm, sevdim” yerine, sarı gülümseyen bir surat ikonu gibi… Ne kadar da iletişimi kısıtlayan ikonlar bunlar. Ben hala çok eski kafalı görünsem de kalem ve kağıdın kombinasyonunu hiçbirşeye değişmem.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yalan
Yalan

  Ne yalanlar duydu kulaklarım... Alışığım yani. İlk kez senden duymadım; senden duyduklarım son da olmayacak. Senin farkın ne biliyor...

Kapat