nuManaGa.com

Rome Total War

  Strateji oyunlarını pek severim. Benim gibi birçok kişinin sevdiğini de çok iyi biliyorum. Gençliğinde Age Of Empires oynamayan var mı? Yoktur. İşte strateji ve savaş oyunlarını sevenler için bir öneri: Rome Total War. Bu oyun epey eski olmasına rağmen hala popüler. Efektleri, yapay zekası gerçekten muhteşem. Yaklaşık 8 sene önce keşfettiğim bu oyunu yeniden oynayınca bir kez daha anladım 1 numara olduğunu. Seneler geçti, binlerce oyun çıktı ama Rome Total War her zaman yerini korudu. Tabi farklı serileri de çıktı oyunun. En eskisini böyle anlatıyorsam yeni versiyonlarını siz düşünün.

  Önünüzde dünya haritası… Her yer fethedilmeyi bekliyor. Aklınıza neresi gelirse… Sadece fethetmek değil mesele. İyi yönetmek en büyük ustalık. Eğer iyi yönetemezseniz isyan çıkıyor şehirlerinizde. Halkınız, askerleriniz öldürülüyor. Bu yüzden ticari anlaşmalar ve finansal inşaat çalışmaları oldukça önemli. Savaş sahnelerini anlatmak yetersiz kalır. Oynamak, savaşmak gerek. Yapay zekası oldukça yüksek bu oyunun ve Rome Total War mükemmel savaş sahneleri ile oynayanları mest ediyor.

  Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Kuracaksınız, oynayacaksınız… Oyunun en eski sürümleri bile mükemmel iken yenilerinin tadına doyum olmayacağına eminim. Keşke vakit olsa, yenilerinin de tadına baksam. Eğer tadına bakarsam burada kritiğini yaparım dostlar. Herkese iyi eğlenceler.

Rome Total War’dan mükemmel bir savaş sahnesi:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Peki Mit. :)

  2. metin diyor ki:

    agam savaşlarda turan taktiğini uygula :p

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Eskişehir Met Helvası
Eskişehir Met Helvası

Yurdum lezzetleri bambaşkadır bambaşka. Dünya üzerinde bu kadar çok çeşit ile sofralarını süsleyebilen başka bir millet yok. Ana yemekler, mezeler, tatlılar,...

Kapat