nuManaGa.com

Png. Uzantılı Resimleri İco.’ya Çevirme

  İnternet sitesi sahiplerinin çok işine yarayacak bir konu ile karşınızdayım. Her site sahibi web tarayıcılarındaki http:// kısmının önünde logosunun bulunmasını ister. Kimi zaman öyle uğraştırır ki bu istek epey sinir bozar. Özellikle eklenecek logonun boyutu ve formatı bu hususta oldukça önemli. Tarayıcılarda görünmesi istenen logolar ico. uzantılı olmalı. Bu uzantıda logolar elde etmek için ise çeşitli programlar gerekiyor. “Program indirmeden olmaz mı?” diye düşünenleri sevindirecek bir haber: Programsız da ico. uzantılı logolar, resimler elde etmek mümkün. Önereceğim yöntem sayesinde sadece yirmi saniyede ico. uzantılı logomuz hazır olacak.

  ico. uzantılı resimleri tarayıcılarda favicon olarak kullanabiliyoruz. Favicon elde etmek için önce bir resim belirleyin. Belirleyeceğiniz logo yahut resim png. uzantılı olmalı. Png. uzantılı değilse paint gibi basit program vasıtası ile istediğiniz resmi png. uzantılı yapabilirsiniz. Kullanacağımız resme karar verdikten sonra http://iconverticons.com/ adlı siteye giriyoruz. “Browse” butonuna tıklayarak resmimizi siteye yüklüyoruz. Ardından “convert” butonuna basarak png. uzantılı resmimizin ico. uzantılı hale gelmesini sağlıyoruz. Daha sonra gelen seçeneklerden “downloads” butonuna tıklayıp ico. uzantılı hale gelen resmimizi bilgisayarımıza indiriyoruz. Hepsi bu kadar!

  Tarayıcılarda resminizin (favicon) görünmesi için ico. uzantılı resmi sitenizin ana dizinine atmanız gerekmekte. İyi çalışmalar!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,
  1. balber diyor ki:

    Cok saolun Önceden Biliyordum eski pcm yanınca gitmişti arıyordum buldum eyw.

  2. Salih Karakuş diyor ki:

    Gerçekten de mükemmel sonuç verdi. Teşekkür ederim paylaşım için…

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Aptallık
Aptallık

  Bir şeylerin suyunu çıkarmakta üstümüze yok. Facebook, Twitter, Friendfeed gibi sosyal ağları dünyada en çok kullanan biziz. Bu mesele...

Kapat