nuManaGa.com

Play Off

  Ne gerek vardı ligimizi çekilmez bir duruma getirmeye? Alınamayan kararların üzerine gidilmesini engellemek ve gündem değiştirmek için değişiklikler yapılması neye yaradı? Yeni sistem Türk futboluna ne kazandırır? Federasyon gereksiz hareketler yapmaktan kaçınmıyor. 18 takımlı bir ligde play off oynanması kadar komik bir şey yok. Şike ile ilgili gelişmelerin hemen peşinden böyle bir karara varılması düşündürücü. Galiba amaç dikkati başka bir yöne çekmek ve şike depremi sonrası karar bekleyenleri oyalamak. Yoksa böyle gereksiz bir uygulamaya gitmenin ne anlamı olabilir ki?

  “Dünya üzerindeki en iyi futbol ligleri hangileri?” diye sorulsa herkes İngiltere, İspanya, İtalya gibi ülkeleri sayar. Peki bu iyi liglerden hangisinde play off gibi gereksiz bir uygulama var? Hiçbirinde! Peki play off oynayan ülkeler hangileri? Genellikle takım sayısı az olan ve liglerin çabuk bitmemesi için didinen ülkeler. Mesela İskoçya… İskoçya Ligi’nde 12 takım bulunuyor. Haliyle lig erken tamamlanıyor. Futbola olan ilginin azalmasını ve liglerin erken bitmesini engellemek için İskoçya’da play off sistemi uygulanıyor.

  Türkiye’nin gereksiz uygulamalara karnı tok olmasına rağmen herhangi bir kurumun yönetici kısmında bulunanlar bıkmadan, usanmadan içi boş uygulamalar ile halkın keyfini kaçırıyor. Keyfimiz, tadımız, tuzumuz kaçtı! Kaçırdınız! Türk futbolunu ve futbolseverleri rahat bırakın artık! Gereksiz ve saçma uygulamalarınızı biz futbolseverler istemiyoruz!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Altyapı
Altyapı

  Yaklaşık on sene önce Bafra Askerlik Şubesi'nin orada mahsur kaldığım bir gecede gördüğüm afiş aklıma geldi. Afişte "Altyapı tamam sıra...

Kapat