nuManaGa.com

Pisa Koyu / Dikili / İzmir

Dikili, İzmir’in kuzeyinde küçük bir ilçe. İzmir’e 110 km uzaklıktaki bu küçük ve şirin ilçe çok güzel koylara ve plajlara sahip. Hatta plajlarının çoğu mavi bayraklı. Gençlerin sıkıldığı, yaşlıların ise bayıldığı Dikili’de belki çok lüks mekanlar, diskolar, barlar yok ama güzel plajları, kalabalıktan uzak olması sayesinde sakin ve keyifli bir tatilin adresi oluyor Dikili. Kafanızı şişiren müzik sesleri, bağıran çağıran satıcılar, sürü halinde yürüyen insanlar ve can sıkan kalabalık olmadan güzel bir tatil… Özellikle sakin bir yerde sadece ailesi ile vakit geçirmeyi arzu edenler için Dikili ideal bir yer.

Güzel plajlar var demiştik. İşte bunlardan biri Pisa Koyu’ndaki Pisa Plajı. Dikili’ye 10 km uzaklıkta bu güzel koy. Öyle bir manzaraya sahip ki ayrılası gelmiyor insanın. Ve deniz… Tertemiz bir su… Turkuvaz yani yeşile çalan bir mavilik…. Saatlerce yüzüyorsunuz ve hiç çıkasınız gelmiyor.

 Erken saatlerde gidin koya. Yanınızda mutlaka yiyecek götürün. Manzaraya karşı çok güzel piknik yapılıyor. Pisa Koyu’na vardığınızda şöyle bir dalın denize. Uzun bir süre denizde kalacaksınız, çıkmak istemeyeceksiniz. Yüzüp yorulduktan sonra bir şeyler atıştırın ve lütfen çöplerinizi etrafa saçmayın. Daha sonra haydi bakalım tekrar denize…

 Bu temizlik, el değmemişlik inşallah daim olur. Beş yıldızlı otel zincirleri olan amcalar bu güzel mekanları keşfetmeden, betona boğmadan gezmek, görmek ve buralarda yüzmek gerek.

Pisa Koyu’ndan birkaç fotoğraf (slayt):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Her Yer Arena Olmuş
Her Yer Arena Olmuş!

  Son yıllarda ülkemizde artan stadyum ve spor salonu sayılarından haberiniz vardır. Hükümet çalışıyor, helal olsun falan demeyeceğim. Çalışmadığını biliyoruz....

Kapat