nuManaGa.com

Paint ile Uzantı Değiştirme

  Paint her bilgisayarda bulunan ve hak ettiği değeri göremeyen bir program. Genellikle ağlayan çocukların resim çizmesi için açılan bu program yitik, mağrur, hüzünlü… Çocukların ellerine kalem alıp çizmesinin daha önemli olduğunu vurgulamak isterim. Paint boş bir program diye bilinir ama aslında öyle değildir. İşe yaramayan bir programın bilgisayarda işi ne? Bill Gates işe yaramasaydı koyar mıydı bu programı her yeni sürümde? Gelelim konumuza. Paint ile fotoğrafların uzantılarını değiştirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Png, gif, jpeg… Paint hepsini kucaklıyor.

  Uzantı, resmin sonunda .png, .jpeg, .gif şeklinde olan kısımdır. Bazen farklı türler lazım olabiliyor. Bu işlem için programlar, siteler mevcut. Eğer yapacağınız işlem küçük bir resim üzerindeyse mutlaka paint ile çalışın. Büyük ve çok boyutlu resimler üzerinde yapacağınız işlemler için bu program yeterli olmayabilir. Bir ikon, avatar yahut benzer bir şey için rahatlıkla kullanılabilir. Boyutları büyük olan fotoğraflar elbette farklı programlar ile işlenmeli.

  Şimdi uzantı değiştirmek için gerekli işlemleri anlatalım. Uzantısını değiştirmek istediğiniz resmin üzerine sağ tuş ile tıklayın. Birlikte aç sekmesine gelin ve “paint” seçeneğini seçin. Resminiz paint ile açıldıktan sonra sol üstte bulunan “dosya” kısımından “farklı kaydet” diyerek işleme devam edin. Son olarak önünüze gelen bölümdeki “kayıt türü” sekmesinden istediğiniz uzantıyı seçin. Bu kadar!

  Bu basit yöntem ile, kısa zamanda sonuca gitmek mümkün. Mesele sadece paint ile alakalı değil. Yapacağınız her işlem için önce bilgisayarınızdaki programları kullanmayı deneyin. Böylece zamandan, alandan, emekten tasarruf etmiş olursunuz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. kaş diyor ki:

    değerli bilgiler bunlar

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Jquery Colorbox Uygulaması
JQuery Colorbox Uygulaması

  WordPress ile oluşturduğunuz sayfanızdaki resimlere tıklandığında yeni yahut bulunulan sayfada açılır. Konu, yazı işte o zaman önemini yitirir. Ziyaretçilerin...

Kapat