nuManaGa.com

Özlü Yazmak Gerek

  Çağa ayak uydurmak lazım… Günümüzde insanlar hızlı yaşıyorlar, her şeyi çabucak halletmek istiyorlar. Özellikle internet en fazla yararlanılan kaynak. Hızlı ve kolay bir şekilde bilgiye ulaşmak isteyenlerin vazgeçilmezi konumunda bulunan internet sayfaları da çağa ayak uydurmalı. Site sahiplerinin paylaştıkları içeriklere, yazdıkları kelimelere özen göstermeleri ve sitelerini, ziyaret edenlerin beklentilerine uygun hale getirmeleri gerekmekte.

  Kimi siteler resim doludur. Bu tarz siteleri ziyaret edenler nereye bakacaklarını şaşırırlar. Gözler yorulur, sinirler gerilir… Gerek yok! Yazıların içinde görsel bulunması elbette güzel fakat abartmamak gerek. Yazıyla alakalı bir görsel kullanmak yeterli.

  Diğer husus ise uzun uzun makalelerin ve yazıların bulunduğu siteler ile alakalı. Bu tarz sitelerdeki yazıların tamamını okuyan var mı? Yok! Çünkü insanlar bilgiye çabuk ulaşmak amacındalar. Hızlı olmak ve zaman kaybetmemek istiyorlar. Günümüzde her dakikanın önemi var ve zaman gerçekten çok değerli. Bu nedenle insanlar bilgiye en hızlı ulaşacakları yolu seçiyorlar.

  Sözün çok olanı değil dolu olanı makbul ve gereklidir. İnternet sitesi olanlar çok uzun ve görseller ile boğulmuş yazılar yazmamaya özen göstermeliler. Uzun cümleler, paragraflar kurup bilgileri yaymak yerine ziyaretçilerin bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamalılar. Ayrıca site sahipleri paylaşımlarında bu hususlara özen gösterirlerse karşılığını da fazlasıyla alacaklardır. Yani sitelerine daha fazla ziyaretçi çekeceklerdir.

  Kısa ve öz yazmak hususundan bahsedip uzun yazmak olmaz değil mi? Olmaz! O zaman ben bu yazıyı artık bitireyim. Bitti!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nefis Makarna Tarifi
Nefis Makarna Tarifi

Dillere destan bir lezzet... Sofraların vazgeçilmezi... Damaklara bayram ettiren ve üzerine ne koysanız uyum sağlayan bir yemek... Makarna! Bakmayın afili...

Kapat