nuManaGa.com

Ornaz Vadisi / Denizli

Denizli sınırları içerisinde birbirinden güzel vadiler, dereler, mesire alanları bulunuyor. İşte bu güzelliklerden bir tanesi de Ornaz Vadisi. Ornaz Deresi’nin süslediği bu güzel vadi Denizli’nin en güzel mesire alanlarından biri olarak bölge halkına göz kırpıyor. Mis gibi havası, yemyeşil doğası, sessiz sessiz akan deresi; bu güzel vadiyi ziyaret edenleri mest ediyor. Huzur buluyor Ornaz’ın havasını soluyanlar, rahatlıyorlar… Bu güzelliği görmek, yaşamak için Denizli’de yaşayanların yahut Denizli’ye yolu düşenlerin uzun uzun yollar gitmesine gerek yok. Denizli merkezden Ornaz’a yirmi dakikada ulaşılıyor.

Öncelikle Ornaz’a nasıl gidileceği hususunda bilgi vermek istiyorum. Ornaz Vadisi’ne ulaşmak için, Servergazi’de bulunan Denizli Adalet Sarayı’nı geçip kavşaktan sola döndükten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip etmek gerek. Bu yol Başkarcı Belediyesi’ne çıkıyor. Başkarcı’dan sonrasi kolay. Başkarcı’da kime sorsanız Ornaz’a giden yolu gösterir. Tabi siz Başkarcı’daki Ornaz Vadisi tabelalarına bakmayı ihmal etmeyin.

Daha önce yine Başkarcı’nın sınırları içerisinde bulunan İsrafil Deresi‘nden bahsetmiştim sizlere. Ornaz, İsrafil Deresi’nden bence daha güzel. İki mekan birbirine çok yakın. İkisini de gören bendenize göre Ornaz Vadisi gezmek ve piknik yapmak için daha uygun. Bu kıyaslamayı yapmamın sebebi bu bölgeye gideceklerin “Hangisine gitsek? İsrafil’e mi, Ornaz’a mı?” şeklindeki sorularını cevaplamalarına yardımcı olmak istememdir.

   

Ornaz’da uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik için ayrılan yerlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Mis gibi havayı içinize çekip, ciğerlerinize bayram ettirebilirsiniz. Tabi bunları yaparken dikkat etmeli, yaktığınız ateşi söndürmeli ve çevreyi kirletmemelisiniz.

Ornaz’da piknik alanlarının yanı sıra güzel lokantalar da mevcut. Dershane vasıtası ile gittiğim ve beğendiğim Vadi Restoran’ı tavsiye ederim. Höyt! Reklam yaptım istemeden… Şimdi TİB sansürler falan… Neyse artık yapacak bir şey yok. Bu arada mekanda alkollü içecek servisi var. Belki bu hususu bilmek isteyenler olur.

Yemyeşil bir doğa, mis gibi hava, sakin akan ve dinlendiren bir dere, harika mekanlar, alanlar, şehir merkezine sadece yirmi dakika… Görüldüğü üzere her şey çok cazip ve çekici. O zaman Ornaz’a gidiverilsin gari!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. Melikkan diyor ki:

    kardeşim Ornaz Vadisi ve piknik unutulmayacak nadide anlarımızdan birisiydi. iyi ki gitmişiz……gülüşüyle…..

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Keşke Zamanı Geri Alabilsem
Keşke Zamanı Geri Alabilsem

  Zamanı geri alabilsem keşke. Öyle yıllar öncesine dönmek falan değil amacım. Beş dakika yahut şu yazıyı yazmadan 5-6 saat...

Kapat