nuManaGa.com

Orada Kal Ömür

Ömür Gedik’i nasıl bilirsiniz? Ben az bilirim ve bu az kısmı iyi bilirim. Sinema eleştirmenliği ve aynı zamanda özel gecelerde sunuculuk yapan bir bayan. He unutmadan Ferhat Göçer’in de kız arkadaşı. Epey şey biliyormuşum, hiç de az değilmiş Ömür Gedik hakkındaki bilgilerim. Neyse efendim bu hoş bayan son zamanlarda ekranlarda sık görünüyor. Dikkatimi çeken ise artık sinema üzerine konuşmaktansa sunuculuk ve şarkıcılık gibi alanlara yönelmiş olması Ömür Gedik’in. Sunuculukta başarılı mı bilemem ama şarkıcılıkta başarılı olmadığını söylemem gerek.

Müzikten benden sorulur, elerim, not veririm, juriyim lan… Elbette bunların hiçbiri bana uygun değil. Kulağıma güvenirim, az çok anlarım notadan, şarkıdan. Hepsi o kadar. Olmamış Ömür Gedik. Albümde çok sevdiğim Halil Sezai Paracıkoğlu olmasına rağmen iyi diyemiyorum.

Bu albümün hayvan haklarına dikkat çekmek için yapıldığı bilgisine ulaştım. Doğrudur. Sosyal projelere imza atmak güzeldir fakat önder olunabilir, liderlik yapılır… İlle şarkı söylemek gerekmiyor. Albümde düet yapan isimler bu şarkıları söyleseler eminim yine hayvan haklarına dikkat çekilirdi. Bu benim görüşüm. Elbette farklı düşünenler olabilir. Ben onlara saygı duyuyorum, onlardan da aynı saygıyı beklerim. Aşağıda Ömür Gedik ve Teoman düetini, ünlü isimlerin oynadığı klibi izleyebilirsiniz.

Ömür Gedik sinemayı unutmasın ve bu alanda daha çok iş yapsın. Şarkı söylemesine bence gerek yok. Zaten piyasa bir garip. Neyse karar siz değerli halkımızın elbette.

Ömür Gedik’in Portakal adlı şarkısının klibi:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Bilmediğim bir şey değil. Korolarda söylemek başka solo söylemek çok başka. İyi bir ses olmadığı ortada. Bu alanda ona yer yok bence.

  2. salih diyor ki:

    bilmediğin şey ömür gedik in zamanının çoğunu müzikle geçirmiş olması ama kendisi korolarda söylüyor solo takılmıyor müziğe ilgisi var ama seviyesini biliyor olma ki korodan dışarı taşmamaya çalışmış ayrıca solo söylemesin cidden :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nasıl Mütevazı Olunur?
Nasıl Mütevazı Olunur?

   Mütevazı kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Bilmeyenler için belirteyim: Alçak gönüllü. Şu kelimedeki inceliğe bakın. Dudaklardan dökülürken bir huzur, serinlik...

Kapat