nuManaGa.com

Ölüdeniz / Fethiye

Kuşbakışı çekilmiş fotoğrafları ile hafımıza kazınan Ölüdeniz’e biraz aşağıdan bakmaya ne dersiniz? Bu doğa harikası aşağıdan da çok güzel. Kumsalı, denizi, havası, güneşi… Müthiş! Fethiye ve hatta Türkiye’nin sembol mekanlarından biri olan Ölüdeniz “Ölmeden görülmesi gereken 100 yer…” gibi saçma başlıklarla el memleketlerinin reklamını yapan gazetelerimizin listelerinde neden yer bulmuyor acaba? Bu güzelliğin değerli olması için ille de sınırlarımız dışında mı olması lazım? Popüler kültür elin ekmeğine yağ süre dursun. Gelin biz Ölüdeniz’de gezelim, yüzelim, uçalım…

Ölüdeniz hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce giriş için alınan ücretin çok olduğunu belirtmek isterim. Ölüdeniz Tabiat Parkı’na giriş için gişelere ücret ödemek durumundasınız. Daha sonra şezlong ve şemsiye için de epey bir para çıkıyor cebinizden. 2 şezlong 1 şemsiye 18 lira idi 2011 yazında. Ah ah! Eskiden böyle değildi! Madem içeride şezlonglara para veriliyor kapıda ücret alınmasın. Eğer kapıda ücret alınacaksa şezlong için ayrı ödeme yapılmasın. İnsan kendini kandırılmış hissediyor.

Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Fethiye sınırları içerisinde bulunan Ölüdeniz’e şehir merkezinden dolmuşlar hareket etmekte. Gece yarısına dek dolmuşlar çalışıyor. Bu dolmuşlar Ovacık ve Hisarönü’ne de uğruyor. Ayrıca belediyenin tahsis ettiği otobüsler de mevcut. Ölüdeniz’e ulaşım oldukça kolay.

Ölüdeniz’de Konaklama

  Aklınıza gelebilecek her çeşit otel, pansiyon mevcut Ölüdeniz’de. Fiyatları merak edenler otellerin sayfalarından bilgi alabilirler. Çalış, Hisarönü ve Ovacık Ölüdeniz’e göre daha uygun fiyatlarla kalabileceğiniz mekanlara sahip.

Nerede Yemek Yenir?

  Bana kalırsa pek yemek yenecek bir yer yok. Az sayıda Türk yemeklerini sunan mekanlar var. Hint ve Çin mutfağı bana göre değil. Tost yapan büfeleri ve kafeleri önerebilirim.

Ölüdeniz’de Neler Yapılır?

  Ölüdeniz’in simgelerinden biridir yamaç paraşütü. Burası yamaç paraşütü cenneti adeta. Gökyüzü bir dakika boş kalmıyor. Babadağ’dan atlayan onlarca kişi bu heyecanı damarlarında hissediyor. Yamaç paraşütü organizasyonları için tur şirketleri ile görüşmenizi öneririm. Yamaç paraşütü dışında hemen her türlü su sporunu da yapabilirsiniz. Kumsal parsellenmiş olsa da deniz ziyaretçilerin. Keyifle yüzebilir ve eğlenebilirsiniz. Bir doğa harikası olan lagün kısmını önermem. Bu bölüm hem kalabalık hem de eski görüntüsünden uzak. Ayrıca şezlonglar öyle yer kaplıyor ki insanlarla üst üste güneşleniyorsunuz. Pahalı ve gereksiz ücretler ile birlikte bu duruma da çözüm bulunması gerek. Son olarak tekne turlarını önerebilirim. Tekne turlarının başlangıç noktası Ölüdeniz. Keyfinize göre bir tur bulmak zor olmayacaktır. Geceleri ise eğlence mekanları sabaha kadar hizmetinizde.

Ölüdeniz muhteşem manzarası ve ziyaretçilerine sunduğu geniş imkanlar sayesinde tatilcileri memnun ediyor. Sıkılmayacağınız, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve müthiş güzelliklerle dolu olan Ölüdeniz bütün ihtişamı ile sizleri bekliyor.

  Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk Edebiyatına Eleştirel Bir Bakış
Çocuk Edebiyatına Eleştirel Bir Bakış

  Çocuk edebiyatına ilgi duymaktayım. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda yürüttüğüm Okuyorum Oynuyorum adlı projeyi çok sevmemin nedeni de budur. İlgi...

Kapat