nuManaGa.com

Olmadı Yoncimik

  Söylediğin şarkıları beğenirdik Yoncimik. Aboneydik sana… Çılgın Bediş idin. Hastaydık sana… Dans yarışmasında jüri oldun. Bayıldık sana… Peki ne oldu son zamanlarda sana? Neden eskisi gibi güzel şarkılar dinleyemiyoruz senden? Neden güzel klipler göremiyoruz? Yetmezmiş gibi Twitter konulu şarkı yapıp iyice hüzne boğdun bizi. Hiç gitmedi sana hiç… İsmail Yeke ile aynı kefeye koyacaklar şimdi seni ve bunda haklılar. Biz saçmalamadan eğlenceli şarkılar yapan Yonca Evcimik’i geri istiyoruz.

  Sekiz On Beş Vapuru, Abone, Taksit Taksit, Bandıra Bandıra, Haydi Sallayalım Dünyayı… Bu şarkılar eğlendirirdi bizleri. Dinleyince sinir olmazdık. Bir tebessüm otururdu dudaklarımızın kenarına. Son zamanlarda Yonca Evcimik şarkılarında aynı sıcaklığı ve eğlenceyi bulamıyoruz. Çapkın Kız, Gözlerim Doldu ve son olarak Tivitine Bandım. Eğlenmiyoruz, hareketlenmiyoruz, gülümseyemiyoruz. Sinir bozucu geliyor. Yonca Evcimik’i sevimsizleştiriyor bu şarkılar.

  Gelelim Tivitine Bandım isimli güzide esere. Tiridine Bandım adlı güzelim Kastamonu türküsünü katletmişler ve ortaya abidik kubudik bir şey çıkartmışlar. Şarkı demek zor. Dinlemek için de sabır gerek. Kulaklarınızı tırmalıyor parça. Çoğu kişinin bu parçadan rahatsız olduğunu ve nefret ettiğini söyleyebilirim. (Yazının sonunda şarkının klibi mevcut.)

  Sonuç olarak Yonca Evcimik’in son yıllarda bizleri memnun etmeyen şarkılar yaptığı ortada. Artık eski Yoncimik’i geri istiyoruz. Eskisi gibi olmayacaksa da bu kadar saçma şarkılarla çıkmasın diyerek son sözümüzü söylemiş oluyoruz. Seven acı söyler. Duy bizi Yoncimik.

Tivitine Bandım adlı şarkının klibi:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,
  1. Berk diyor ki:

    İlk gördüğümde şaşırmıştım, ne diyeceğimi bile bilemedim. Üstünede çok gitmemek lazım. Her yerde görüyorum eleştiri üstüne eleştiri :) .. Ama insanlar haksızda değil twitter dan soğutuyor yaptığı şarkı.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkler ve Okçuluk
Türkler ve Okçuluk

  Gerçek bir ata sporu olarak tarihimiz içinde yer alan, tüm dünya ülkelerinin ciddi araştırmalar yaptıkları Türk okçuluğu, son yıllarda hızlı...

Kapat