nuManaGa.com

Okuyorum Oynuyorum

  TEGV konulu bir yazı ile tekrar karşınızdayım baylar bayanlar. 😉 Eğitimlere fırsat buldukça katılmaya çalışan bir gönüllüyümdür.Bana en uygun olan eğitim diye düşündüğüm “Okuyorum Oynuyorum” adlı eğitimi de alarak bir altın bileziğim daha oldu ablalar,teyzeler…

 “Okuyorum Oynuyorum ne abi?” diyenler için www.tegv.org diyorum ve eğitimde neler yaptığımızı anlatmak için yeni bir paragrafa başlıyorum. :)

  Eğitimimiz iki gün sürdü.(09.00-16.00) Çok uzun diyenler var biliyorum ama sıkılmıyorsunuz arkadaşlar.Yok yok ilk gün sıkıldığım zamanlar oldu  itiraf etmek gerekirse.Malum kıpır kıpırım duramayrum da.Slayt falan izlemek birazcık sıktı o kadar. :)

  Gelelim birinci güne.İlk gün daha çok “Okuyorum Oynuyorum” etkinliği hakkında teorik bilgiler edindik.Genel olarak projenin amacı,işlevi ve de etkinliği vereceğimiz “Okuma Adası” nda nelerle karşılacağımız hususunda bilgiler aldık.Etkinlik kitabımızı tanıdık ve de bir sonraki gün için verilen ödevler mutlu mutsuz evin yolunu tuttuk. :) :(

  Ertesi gün “İşte benim günüm!” dedim. Konular,oyunlar,drama… Öncelikle kitabımızdaki konuları sunmaya çalıştık.Bir gönüllümüz etkinliği yaparken diğer gönüllülerimiz çocuk oldular.(Arkadaş oda o kadar güzel ve eğlenceli ki hakikaten çocuk olası geliyor insanın.) Konularımızı sunduktan sonra ısınma oyunlarımızı prova ettik.Tüm gönüllü arkadaşlarım oldukça başarılıydı.Biliyorum önemli değil ama gurur duyuyorum hepinizle. :) Ardından drama çalışmalarıyla devam ettik.Eğlenceli ve de yaratıcı işler ortaya çıkardık. “Eve geç kalan kız/erkek” konulu drama çalışmalarımız için birer şaheser diyebilirim. :)

  “Okuma Adası” nı toparladıktan (Oldukça yordu.) sonra eğitimimizi tamamlamış olduk.Ardından bol bol fotoğraf çekinerek bu güzel günü anılarımız arasında özel bir yere koyduk.(Sol başta bulunan fotoğrafa tıklayarak,fotoğrafın büyük halini görebilirsiniz.)

   Hem eğitim hem de eğitimi veren kişi gayet iyiydi.Ahmet Buğra Tokmakoğlu(Bir aksilik olmazsa sitemizde güzel yazılarını paylaşacak.) gerçekten konulara hakimdi ve de sunumu oldukça başarılıydı. Ayrıca belirtmek isterim İzmir’de çıkarttıkları çok güzel bir gazete var…Hediye ettiği için teşekkür ederiz kendilerine.

  Eğitimlerdeki ortam ve de kurulan arkadaşlıklar sizleri çok mutlu edecek. Buna emin olabilirsiniz.Daha da mutlu edecek olan da bir çocuğun yüzündeki meraklı bakışları görmek ve ona bir şeyler kazandırmak arkadaşlar.

  Neydi sloganımız? “Siz de gönüllü olun,mutlu edin ve mutlu olun.” Tabi bu benim uydurmam. :) “Bir çocuk değişir,Türkiye değişir.” sloganı ise TEGV’in hayran olunacak sloganıydı.Hepinizi Türkiye’yi değiştirmek için TEGV’e bekliyoruz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
eurovision-2010-oslo
Eurovision 2010

Evet yavaş yavaş Eurovision'a yaklaşıyoruz. Umrumda mı? Tabi ki değil. :) Yine aynı şeyler olacak. Yunanlılar Rumlar'a, onlar bunlara falan......

Kapat