nuManaGa.com

Okuyorum Oynuyorum Eğitimi / Uşak

  Eğitim dönemi başladı. Şehir şehir gezip eğitim verme vakti. İlk durak Uşak. Denizli’ye iki buçuk saatlik bir mesafede bulunan bu şirin şehri ilk kez ziyaret etme şansı buldum ve gerçekten beğendim. Küçük ve sevimli bir yer Uşak. Özellikle en merkezi caddenin trafiğe kapatılarak halkın rahat gezmesi için ortam yaratılması çok iyi olmuş. Ege’deki birçok şehirde buna ihtiyaç var. Eğitimden bahsedecek olursak oldukça keyifli ve eğlenceli iki gün geçirdiğimi söyleyebilirim.

  8 Ekim akşamı Uşak’a ulaştım. Ağaoğlu Otel’e yerleştim. Eğitimi birlikte vereceğim arkadaşım Gülçin Gürsoy ile laflayıp, yemek yiyip çok geç olmadan dinlenmeye çekildim. Ertesi gün erken saatlerde TEGV Uşak Öğrenim Birimi’ne doğru yola koyulduk. Birimin otele oldukça yakın olması işimizi kolaylaştırdı. Saat dokuz olmadan birime vardık ve çok geçmeden eğitime başladık.

  Katılımın az olması beni önceleri biraz mutsuz etti açıkçası fakat eğitime katılan arkadaşların enerjisi ve sıcaklığı her şeyi unutturdu. Tanışma, tanıtım, uygulama, sunumlar, proje çalışmaları… Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile.

  Yeni “Okuyorum Oynuyorum” proje çalışmaları ile dikkat çekiyor. Birinci ve ikinci sınıflar resimli kitap, üçüncü, dördüncü, beşinci sınıflar ise gazete yapacaklar. Proje çalışmalarının daha iyi anlaşılabilmesi için yaptığımız grup çalışmalarında eğitime katılan arkadaşlarımızın performansları göz doldurdu diyebilirim. Duvar gazetesi yapan gruplarımız gerçekten çok başarılıydılar.

  İkinci gün ise sahne daha çok gönüllü arkadaşlarımızındı. Isınma oyunları, drama örnekleri, uygulamalar… Herkes üstüne düşeni başarıyla yerine getirdi. Eğitimin sonlarına doğru, özellikle uygulamalardan sonra arkadaşlarımızın çok yorulduğunu fark ettim. Bu tatlı yorgunluk Gülçin ve bende de vardı. O kadar olacak tabi. Eğitimimizi tamamladıktan sonra bol bol fotoğraf çekindik ve vedalaştık.

  Eğitime katılan arkadaşlara samimiyetleri, sıcaklıkları ve göstermiş oldukları alaka için çok teşekkür ederim. Sizleri tanıdğım için gerçekten çok mutluyum.

  Eğitim verdiğim ilk grup olması nedeniyle Uşak’taki arkadaşların yeri bir başka haliyle. Umarım tekrar karşılaşmak nasip olur.

  Eğitimler hız kesmiyor. Yeni şehirlerde yeni eğitimlerle tekrar görüşmek dileğiyle. Esen kalın. Haber bültenlerinin kapanışı gibi oldu ha. :)

Uşak’ta gerçekleştirdiğimiz eğitimden kareler(slayt):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    tuğba ünsal – naciye hamza :

    Numan Hocam, biz uşak öğrenim birimi eğitim verdiğiniz ilk gruptan tuba ve naciye:) Bizden böyle güzel bahsettiğiniz için teşekkür ederiz:)Etkinliklerimizin son haftasındayız.Haftaya sergimiz var. Çok güzel gazeteler, resimli kitaplar yaptık:)Eğitimde bize kattığınız her şey için teşekkürler…

    Çok mutlu oldum… Harika gazeteler, kitaplar çıkardığınıza eminim. Sergiden birkaç kare göndermeyi unutmayın. Yeniden görüşürüz umarım. Sağlıcakla kalın…

  2. tuğba ünsal - naciye hamza diyor ki:

    Numan Hocam, biz uşak öğrenim birimi eğitim verdiğiniz ilk gruptan tuba ve naciye:) Bizden böyle güzel bahsettiğiniz için teşekkür ederiz:)Etkinliklerimizin son haftasındayız.Haftaya sergimiz var. Çok güzel gazeteler, resimli kitaplar yaptık:)Eğitimde bize kattığınız her şey için teşekkürler…

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Mühendisin Ben!
Mühendisim Ben!

  Mevsim yaz, Antalya'dayım. Samsun'a dönüş vakti gelmiş çatmış. Tur şirketinin serin mekanında elimdeki biletimi katlayıp şekiller vererek servis saatinin...

Kapat