nuManaGa.com

Okuyorum Oynuyorum Eğitimi / Denizli

  Kitaplarla oyunların iç içe olduğu, çocuklarımıza okuma kültürünü kazandırmayı ve okumayı sevdirmeyi hedefleyen mükemmel proje “Okuyorum Oynuyorum” eğitimi için bu kez Denizli’deydim. Sevindik Öğrenim Birimi’nde iki gün süren eğitime katılan arkadaşlarla birlikte birbirinden güzel işler ortaya çıkardık. Oyunlar oynadık, muhteşem gazeteler hazırladık, okuma ve etkinlik denemeleri yaptık, bol bol fotoğraf çektirdik…

  Öncelikle gönüllü olduğum birimde eğitim verecek olmanın beni gerçekten çok heyecanlandırdığını ve üzerimde baskı oluşturduğunu söylemeliyim. Bu heyecan ve baskı nedeniyle -eğitim bitiminde de söylediğim gibi- katılan arkadaşlarıma herhangi bir yanlışım olduysa kusuruma bakmasınlar. Baskı ve heyecanın nedenlerine girmeden birbirinden becerikli, aktif, istekli arkadaşların katıldığı iki günlük eğitimde neler yaptığımızı anlatmak istiyorum.

  İlk gün öğleden önce sunuların ağırlıkta olması nedeniyle durgunlaşan ve sessizleşen arkadaşlarımız öğleden sonra kelimenin tam anlamıyla harikaydılar. İstekli, katılımcı, yaratıcı… Gazete çalışmaları sırasında enerjilerine hayran kaldım diyebilirim. Bu enerji ve istek mükemmel gazetelerin de ortaya çıkmasını sağladı. Kelebek, Somon Ekspress ve El Ele adlı gazeteler görenleri mest etti.

  İkinci gün eğitime katılan arkadaşlarımızı çok yorar hep. Yine öyle oldu. Denizli’de de ısınma oyunlarının ve etkinlik çalışmalarının ağırlıkta olduğu ikinci gün ne yazık ki yorucu geçti. Yorgunluk, uykusuzluk ve zaman sıkıntısı nedeniyle bazen arkadaşlarımızın gözlerinde “Bitse de gitsek.” ifadesini görmedim dersem yalan olur. :) Haklılar… Her şeye rağmen çok iyiydiler. Isınma oyunları ve etkinlik uygulamalarının hakkını verdiler.

  Eğitim bitiminde tatlı bir yorgunluk ve güzel geçen iki günün anıları yadigar kaldı bizlere. Kendi adıma çok güzel iki gün geçirdiğimi ve eğitime katılan değerli insanları tanımaktan dolayı çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. İki günü değerli kılan ve sabır göstererek bu eğitimi tamamlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

  Hayatımda radikal değişiklikler yapmamı sağlaması ve insanlara bakış açımı değiştirmesi nedeniyle de bu iki gün çok değerli benim için. İyi ki bu eğitim gerçekleşmiş ve iyi ki bu iki gün yaşanmışlıklar arasına girmiş.

Denizli’de gerçekleşen eğitimden en güzel kareler (slayt – 24 fotoğraf):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. Exbono diyor ki:

    hocam ilginç bi başlık rasgele arıyordum burası çıktı teşekkürler paylaşım için

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kumarbaz
Kumarbaz

  Kumarbaz tüm varlığını, gücünü, bilgisini, yeteneğini rulet masasına yatıran; bilinmeyene, tehlikeye özlem duyan; hem başkaldıran, hem korkan; içinde binbir türlü...

Kapat