nuManaGa.com

Okuyorum Oynuyorum Eğitimi / Afyon

  Uzun süredir eğitimler ile ilgili yazı yazamadım. Artık vakti geldi. Afyon ile başlayalım. Okuyorum Oynuyorum adlı projenin eğitimi için bu kez Afyon’daydım. Ege’nin bu şirin şehrinde çok keyifli iki gün geçirdim. Ufak tefek sıkıntılar oldu ama bu sıkıntılar keyfimizi bozacak, mutsuz edecek sorunlar değildi. Kendi adıma çok güzel iki gün geçirdiğimi, eğitimden keyif aldığımı ve çok eğlendiğimi söyleyebilirim. Şimdi bu iki gün neler yaptığımıza kısaca değinelim.Okuyorum Oynuyorum’un yenilendiğini ve artık gazeteler ve resimli kitaplar gibi ürünler ortaya çıkarılacağını Uşak’ta verdiğimiz eğitimi anlattığım yazıda belirtmiştim. Eğitimlerdeki en keyifli bölüm olduğunu düşündüğüm gazete yapma ve sunma bölümü yine çok eğlenceliydi. Slaytlardan sıkılan gönüllü dostlarımız gazete çalışmasıyla birlikte yüzlerindeki halsiz görüntüyü siliverdiler ve heyecanla çok güzel edebiyat gazeteleri hazırladılar. Birbirinden ilginç gazetelerin yapım aşamalarını ve içeriklerini incelediğimizde kimi zaman gülmekten karnımıza ağrılar girdiğini söylemek istiyorum. Özellikle Gelivi de Okuyive adlı gazetenin içeriği bizleri çok eğlendirdi.

  İlk gün genelde eğlenceli oluyor ve zaman çok çabuk geçiyor. İkinci gün de eğlenceli fakat yorucu. Isınma oyunları, okuma çalışmaları, drama, etkinlik örnekleri derken eğitime katılan arkadaşlarımız oldukça yorgun düşüyorlar. Eğitimin son saatlerinde Afyon’daki arkadaşlarımızın enerjileri de epey azaldı ama yine de keyfimizden hiçbir eksilme olmadı diyebilirim. Isınma oyunları, okumalar, sunumlar, özellikle drama ve canlandırma çalışmaları hepsi gerçekten çok keyifli ve eğlenceliydi. Yorucu ama oldukça neşeli geçen iki günün ardından güzel dilekler ile eğitimimizi noktaladık.

  “Eğitime gidip çok gezersin sen…” diyenleri duyar gibiyim. Ege’nin sevimli kenti Afyon’da pek fazla gezemedim açıkçası. Oysa Afyon Kalesi’ne çıkmayı ve bol bol fotoğraf çekmeyi çok istiyordum. Nasip değilmiş. Başka sefere artık. Sadece Afyon’un eski mahallelerindeki tarihi konakları görme fırsatım oldu. Zamanım olmadığından eski camilerin ve konakların içini gezemedim ne yazık ki. Eski yapılara çok ilgi duyan bendeniz dışarıdan görüp çok etkilendiğim konakları ve camileri bir daha Afyon’a yolum düştüğünde mutlaka uzun uzun gezeceğim.

  Güzel geçen iki gün için Afyon’da tanıdığım herkese çok teşekkür ederim. Umarım tekrar görüşürüz.

Afyon’da gerçekleştirdiğimiz eğitimden en güzel kareler (slayt):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Geçmişten Günümüze Denizli Dergisi
Geçmişten Günümüze Denizli Dergisi

  Denizli'nin doğal, kültürel değerlerinin tanıtılmasını, unutulmuş veya unutulmak üzere olan değerlerin ortaya çıkarılarak geleceğe taşınmasını amaç edinen Geçmişten Günümüze...

Kapat