nuManaGa.com

Öğretmenler Günü mü?

  Bugün 24 Kasım. Öğretmenlerimize armağan edilen ve her zaman sözde kalan bir gün. Yılın 364 günü öğretmenlerimizi düşünmeyenler bugün melek kesiliyorlar ve şirin açıklamalar yapıyorlar. Sanki öğretmenlerimizin bu tarz açıklamalarla avunmaya ihtiyacı varmış gibi sanatçısı, siyasetçisi peşi sıra tatlı cümleler kuruyor. Sağ olsunlar, var olsunlar… Çok düşünceliler çok! Yarın ne söylediklerini, salladıklarını hatırlamayacaklar bile! 

  Çok tatlı tebrik mesajları var öğretmenlerimize. Hem de çok ünlü isimlerden. En tatlısı da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan. Sayın Başbakan öğretmenlerimize araba almayın ev alın diyor. Üç kuruşa muhtaç olan öğretmenlerimizi ne kadar düşündüğünü açıkça gösteriyor Recep Tayyip Erdoğan. Mantıklı değil mi? Araba değil de ev almak gerek. Tabi ev parasını öğretmenlerimiz nereden bulur, nasıl denkleştirir orası meçhul. Bu hususu düşünen yok.

  Günümüz şartlarının ne kadar zor olduğunu bilmiyor sanırım Sayın Başbakan. Bilseydi böyle içi boş bir açıklama yapmazdı diye düşünüyorum. On beş bin liralık bir araba nerede yüz bin liralık bir ev nerede? TOKİ’den alalım desek evi en az yetmiş bin lira. Üç çocuk da yapmak gerekiyor yani büyük ev lazım. O zaman fiyat katlanıyor tabi. E nasıl çıkacağız bu işin içinden?

  Bugünün anlam ve önemi adına yapılan bir sürü boş konuşmadan sadece biri Sayın Başbakan’ın yaptığı konuşma. Geleceğimizi hazırlayan değerli öğretmenlerimizi sadece bir gün hatırlayınca, insan ne diyeceğini bilemiyor tabi. Böyle içi boş cümleler dökülüyor dudaklardan. Oysa sorunlar, sıkıntılar, dertler deste deste öğretmenlerimizde. Bunları gündeme getiren yok. Şirin şirin, sevimli açıklamalar ile süslenmiş bugün gazeteler ve haber bültenleri. Atanamayan, sözleşmeli olup çile çeken, eşi ile ayrı kalmak zorunda olan, maaşları yetmeyen öğretmenleri gündeme getirecek bir aslan parçası var mı?

  Ellerinde ufak hediyeleriyle, çiçekleriyle, dudaklarında güzel sözleriyle öğretmenlerimizi bugün mutlu eden sadece çocuklarımız değil mi? Çünkü yalansız ve samimi çocuklarımızın duyguları. Siyasiler boşuna şirinleşmesinler, maske takmasınlar. Gerçek yüzlerini memur maaşları, sendika hakları tartışılırken gördük, görüyoruz, göreceğiz. Yapmacık hareketlere gerek yok!

  Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, bütün zorluklara rağmen işini en iyi şekilde yapmaya çalışan, vefakar, cefakeş ve çok değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Eğitimci ailenin eğitimci çocuğunun yüreğinden kopup gelen bir tebrik mesajı bu. Siyasilerin tebrikleri gibi sahte ve yapmacık değil!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sanal Müzeler
Sanal Müzeler

Güzel ülkemde gezilecek yer çok. Müzeler, ören yerleri... Gezilecek yerlerin bir listesini yapmak istesek herhalde sayfalarca yazı yazmamız gerekir. Bizi bu...

Kapat