nuManaGa.com

Öğretmenevleri Öğretmenlerin Olsun

  Öğretmenevleri, ne yazık ki öğretmenlerimizin rahatlıkla kullanabildiği alanlar olmaktan çok uzak! Öğretmenler dışında neredeyse herkes faydalanıyor öğretmenevlerinden. Polisevleri, orduevleri gibi değil öğretmenevleri. Pahalı ve karışık. En ilginç yanı da çalışanları kabadayı. Öğretmenlere değer verilmediğini her seferinde dile getiriyorum. Öğretmenevlerinde bariz şekilde kendini gösteriyor değer kavramı.

  Oraya oturma müfettişlere ayırdık, buraya yanaşma nişan var, şuradan geçme bilmem kim gelecek… Öğretmene yer yok öğretmenevlerinde. Bir de çalışanların üslubu ekleniyor bu durumlara. Sanki asker arkadaşı ile konuşuyor çalışanlar. Sürekli emir kipi! Bakanlık müfettişleri, şube müdürleri falan konaklıyorsa onlara saygıda kusur yok tabi. Mesela dışarıdan yiyecek sokmak yasak iken bir müfettiş odasına yaş pasta istiyor bir pastacıdan. Resepsiyondaki bayan “Efendim yasak.” dese de nafile. “Müdürünü bağla…” deniliyor. Ve istediği oluyor. Bir öğretmen aynı şeyi  istese… Yemişti azarı!

  Kimileri öğretmenlerin öğretmenevlerinde bedavaya yahut çok uygun fiyatlara konakladığını, yediğini, içtiğini zannediyor. Hiç alakası olmadığını belirteyim. Denizli’de 16 lira tutan hesap öğretmenevi kartımı gösterince 15 liraya indi. Çok uygun fiyata mı yemek yedim? Antalya’da 55 lira olan konaklama ücreti 45 liraya düştü. Çok uygun miktara mı konakladım? Antalya’da Tophane yakınlarındaki bir otelde deniz gören bir odayı 45 liraya tutabilirken neden öğretmenevinde kalayım? Yani öğretmenevleri uygun falan değil! 5 lira fazla verip kaliteli hizmet görmek varken öğretmenevlerinde öğretmenlerin çile çekmesi manasız. Öğretmenlerimize otelleri; öğretmen olmayanlara öğretmenevlerini tavsiye ediyorum.

  Öğretmenevleri öğretmenlerimizin olsun! Başka meslek gruplarındaki insanlar benzer alanlardan uygun fiyatlara yararlanırken öğretmenlerin neden yüzüne bakan yok? Ya öğretmenevlerini öğretmenlere verin ya da isim değişikliğine gidin. 60 lira bandrol parası alınan öğretmenlere adam gibi hizmet sunmak gerekir diye düşünüyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. Kamil Görhan diyor ki:

    Aynı dili konuşuyoruz. Tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Buradaengellendim.com
Buradaengellendim.com

  Ülkemizde engelli insan yok; engellere meydan okuyan yürekli insanlar var. Bu yürekli insanlar bedensel engellerinin dışında bir de bizlerin koyduğu...

Kapat