nuManaGa.com

O.O. Eğitimlerinden Gazeteler

  Öncelikle “O.O. nedir?” diyenlerin kafalarındaki soru işaretlerini giderelim. O.O “Okuyorum Oynuyorum” adlı projenin kısa yazılışıdır. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere “Okuyorum Oynuyorum” projesinde gazeteler çok önemli. Bu doğrultuda eğitim verdiğimiz şehirlerde eğitime katılan arkadaşlarımızla birlikte gazeteler yapıyoruz ve arkadaşlarımızdan eğitimde yaptığımız gibi çocuklarımızla farklı gazeteler yapmalarını istiyoruz.

  2010 yılında ALMA’ya aday gösterilen “Okuyorum Oynuyorum” yenilendikten sonra projeye dahil olan gazete ve resimli kitap yapımı dönem sonunda bir ürün elde etmek açısından oldukça değerli. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve sorumluluk duygularını daha da geliştirmek adına düşünülen gazete ve resimli kitaplar dönem sonunda imkanlar dahilinde sergileniyor. İşbirliği ve sorumluk alarak ürünler ortaya çıkaran çocuklarımız hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

  Çocuklarımıza “Okuyorum Oynuyorum” etkinliklerinde yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde birbirinden güzel gazeteler ortaya çıktı. Arkadaşlarımız gerek içerik gerekse şekil bakımından öyle yaratıcılardı ki enerjilerine ve fikirlerine hayran kaldım diyebilirim. Müthiş bir enerji ve istekle çalışan arkadaşlarımızın ortaya çıkardığı eserler takdire değer. Aynı enerji ile çocuklarımızla birlikte çalıştıklarında ortaya harika gazeteler ve resimli kitaplar çıkacağına şüphe yok.

  İki gün süren, kimi zaman yoran fakat çoğunlukla eğlenceli geçen eğitimlere katılan ve çocuklarımıza yardımcı olmak için istekle, özveriyle çalışan tüm gönüllü dostlarıma teşekkürler.

İşte O.O. eğitimlerinde yapılan mükemmel gazeteler ve gazeteleri oluşturan ekipler (slayt gösterisi – 12 fotoğraf):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Altyazı Lütfen
Altyazı Lütfen

  Türk sineması günden güne iyiye gidiyor. Son yıllarda birbirinden kaliteli filmlere imza atılması mutluluk verici. Tüm bu güzelliklerin yanında...

Kapat