nuManaGa.com

nuManaGa Kimdir?

  • 8 sene önce, nuManaGa tarafından yazılmıştır.
  • nuManaGa Kimdir? için yorumlar kapalı

nuManaGa.com, 18 Aralık 2009 günü kurulan ve özgün içeriği ile sanal alemde kendine önemli bir yer edinmiş internet sitesidir. Sitede sinema, televizyon, bilgisayar, internet, gezi, eğitim, Türkçe, edebiyat ve daha birçok konuda birbirinden yararlı yazılar bulunmaktadır.

nuManaGa.com isminin nereden çıktığını merak edenler için bu konuya da değinelim. Sitenin kurucusunun adının Numan olması en önemli etken elbette. Ayrıca ünlü bir bestekar olan, bestelediği eserlerin üzerine beste gelmeyen büyük üstat Numan Ağa’nın ve Trabzon’un Çaykara ilçesinin Kabataş köyünde mezarı bulunan Öksüzzade Numan Ağa’nın da bu güzide sitenin adının seçiminde etkili olduğu söylenebilir. Vay vay vay! Adı bile buram buram tarih, sanat, kültür kokuyor be!

“Site sahibini de tanımak istiyoruz…”  diyenlere; Numan denen herifin Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü’nden mezun olduğunu, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde öğretmen olarak görev yaptığını şu sıralar Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Bölümü’nde yüksek lisans uğruna didindiğini, kitapları çok sevdiğini ve azıcık da müzikle ilgilendiğini belirtmemiz yeterli olacaktır. “Yuh, daha ne olsun!” mu dedin sen?

Galiba bu kadar bilgi kâfi.  “Hayır! Daha fazlasını istiyorum.” diyenler aşağıda bağlantıları verilen sosyal paylaşım sitelerinden yahut sitemizdeki “İletişim” bölümünden istediklerini sorabilirler.

İlginiz için teşekkürler. Sevgiler, saygılar.

nuManaGa.com’u takip edebileceğiniz bağlantılar:

 

Bu yazıya yorum kapalı.