nuManaGa.com

Noktalama İşaretleri Çalışma Yaprakları

  Türkçe dersinin konuları içinde yer alan noktalama işaretlerinin daha iyi kavranması için hazırladığım çalışma yaprakları ile karşınızdayım. “Bu kadar çok çalışma kağıdını neden hazırlıyorsun…” şeklinde sorular soranlar oluyor. Söyleyeyim efendim… Malum okuduğum bölüm Türkçe. Haliyle ödevler, sunumlar için bu yaprakları hazırlamak gerekiyor. Sınıfta yaptığımız uygulamalarda bu çalışma yapraklarından faydalanıyoruz.  Bu tarz çalışma yaprakları hem öğretmenlerimizin hem de öğretmen adaylarımızın çok işine yaradığı için burada paylaşarak, arayanlara kolaylık sağlamak istiyorum.

  Çalışma kağıtları hazırlamak zor değil fakat sıkıcı bir iştir. Bu nedenle ihtiyacı olanlar internette sık sık arama yaparlar; fakat bulunan dosyaların ve çalışma yapraklarının çoğu işe yaramaz. Ben de internette araştırma yaparken çoğu kez istediğini bulamayanlardanım. Haliyle iş başa düşüyor. “Ben yandım eller yanmasın.” diyerek, yaptığım çalışma yapraklarını numanaga.com‘u takip edenlerle paylaşıyorum.

  Ve ve ve… Karşınızda noktalama işaretleri konusu için hazırladığım çalışma yaprakları. Sayfanın sonundaki bağlantıya tıklayarak indireceğiniz dosyanın içinde üç farklı çalışma yaprağı mevcut. Okulda gerçekleştirdiğim sunumlarda çok işime yarayan çalışma yaprakları, umarım noktalama işaretleri konusunda materyal arayanlara yararlı olur. Konunun muhataplarına iyi çalışmalar!

→Çalışma yapraklarını indirmek için tıklayın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ölçme ve Değerlendirme Testleri
Ölçme ve Değerlendirme Testleri

  KPSS'ye hazırlananlar ölçme ve değerlendirme dersinde geçen konuların çok karışık olduğunu iyi bilirler. Bu karışık konuların iyi yerleşmesi için sık...

Kapat