nuManaGa.com

Neden Olimpiyatları İzleyemiyorum?

  2012 Londra Olimpiyatları başladı. TRT birçok kanalıyla gayet güzel bir şekilde müsabakaları ekrana getirmeye çalışıyor. HD kalitesinde görüntü, sıcaklardan bunalan ve evde bekleyen bünyem, yapacak bir şey olmaması gibi nedenleri de sıralarsak; olimpiyat oyunlarını izlemek için uygun ortamın bulunduğunu söylemek mümkün. Fakat ben olimpiyatları izleyemiyorum. Çok istiyorum; ama bir türlü olmuyor.

  Nedenini biraz önce bilgisayar başına geçince anladım. Birçok branşta yarışan Türkiye’nin onlarca devşirme sporcusu var. Atletizmle başlayan ve devam eden bu furyadan çok rahatsızım. Bu vatanın evlatları olimpiyatlarda yarışacak güce sahip değil mi? Sahip! Çünkü başarı, genlerden gelen bir özellik değil; çalışmayla kazanılacak bir şeydir! Demek ki biz sporcu yetiştiremiyoruz; yoksa neden bu kadar zenci arkadaşımıza milli forma giydirelim ki? Kabahati Türk gençlerine yüklemek haksızlık olur. Sporcu yetiştirmeyi saksıda çiçek yetiştirmek sananlarındır asıl kabahat.

  İşte böyle. Devşirme sporcuların fazlalığı yüzünden olimpiyatları izleyemiyorum. Takım sporlarında harikalar yaratan ekiplerimize bile gereksiz yere devşirme oyuncular aşılanmışken, nasıl ilgi duyabilirim olimpiyatlara? Bir zenci sevdasıdır gidiyor. Umurumda değil. Ben bu vatanın kahır çeken evlatlarının olimpiyatlarda yarışmasını istiyorum. Para için forma değiştirenlerin benim ülkeme hiçbir katkısı yok ve olmayacak. Açın artık Türk gençlerinin önünü ve milli formayı asıl sahiplerine verin!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. kamile diyor ki:

    çok haklısın.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Garip Tabela
Kimim Ben Biliyor Musun?

  Lan sen benim kim olduğumu biliyor musun? Kimsin de bana artistlik yapıyorsun? Ben şuranın, buranın gençlik kolları başkanıyım. Babam...

Kapat