nuManaGa.com

Ne Yasaymış Be!

  Bu ülkenin mapuslarında milletvekilleri var. İçeride olması gereken vekiller ise zırhı geçirmişler sırtlarına, makam araçlarında PKK militanları taşıyorlar. İçeride yatan vekilleri dışarı çıkarmak için “3. yargı paketi” adı altında yasalar çıkarıldı, değiştirildi. Peki ne oldu? Vekilleri çıktı mı? Hayır! Yargı milletvekillerinin içeride kalması gerektiğine hükmetti; fakat vekiller hariç yüzlerce kişi demir parmaklıklardan kurtuldu.

  Milletvekillerinin yarasına merhem olmayan bu yasa ile birlikte katiller sokaklara döküldü. Bir dönemin siyasi meselelerini kanla çözmeye çalışanlar, bazı terör örgütlerine mensup vatansızlar salıverildi. Yani yasa yapılırken hiçbir şeye dikkat edilmedi. Kaldır eli, indir eli, bas mührü, geçti gitti, geçmiş olsun.

  Daha önce Hizbullah’a mensup kişiler salıverilmiş ve sonra haklarında yakalama kararı çıkarılmıştı. Benzer bir durumun yakında yeniden yaşanması kuvvetle muhtemel. Tabi yasa değiştirilirken, çıkarılırken, onaylanırken bu durum göz önünde bulundurulduysa işler değişir.

  Kime niyet kime kısmet mi desem; yoksa bile bile lades mi? Ne yasaymış be!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sadri Şener Galatasaray'a Git
Sadri Şener Galatasaray’a Git

  Galatasaray Spor Kulübü, Trabzonspor'un neredeyse bütün futbolcularına göz dikmiş durumda. Selçuk İnan, Engin Baytar, Umut Bulut, Ceyhun Gülselam, Burak...

Kapat