nuManaGa.com

Mutlu Ol Bu Bir Emirdir!

  Yasakçı zihniyet kimi zaman ülkemizi gülünç durumlara düşürmüştür ne yazık ki. Günümüzdeki internet yasaklarını bu konuya örnek gösterebiliriz.  Geçmiş yıllarda da bu şekilde yasaklar mevcuttu güzel ülkemde. Toplatılan kitaplar, yasaklanan filmler, okunması istenmeyen şarkılar… İşte bu konuya parmak basmış Sinan Çetin. Türk müziğinin radyolarda yasaklanması ve sadece Batı müziğinin çalınması emrini eleştiriyor çektiği kısa filmle usta yönetmen.

  Filmde Ahmet Koç, Cansu Koç ve Ali Koç oynuyor. 2008 yılında çekilen Mutlu Ol Bu Emirdir’in senaryosu Sinan Çetin’e ait. Yönetmenlik koltuğunda yine Sinan Çetin’i görüyoruz.

  Film, 1934 yılında radyolardaki Türk müziği yasağını eleştiriyor. Batılılaşma adına Türk müziğini yasaklayıp, Batı müziğini zorla insanlar dinletmek isteyen zihniyeti beş dakika süren kısa filmi ile eleştiriyor Sinan Çetin. Geçekten başarılı ve mesajı olan bir film sunuyor bizlere.

  Aşağıdaki video oynatıcı vasıtasıyla bu filmi izleyebilirsiniz. Vimeo adlı video sitesinden yüklediğim bu videoyu izleyemeyenler olabilir. Çünkü Vimeo’ya erişim mahkeme kararı ile engellenmişti. Buraya tıklayarak tüm yasakların üstesinden gelebilir ve rahatlıkla internette gezinebilirsiniz. Haydi filmi izleyelim… İyi seyirler.

 Mutlu Ol Bu Bir Emirdir adlı kısa film:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hamburger İle Doyulur mu?
Hamburger İle Doyulur mu?

  Çizz menü alalım, fiş menü yiyelim, tavuk burger ısıralım,  bilmem ne kemirelim... Burger çılgınlığı almış başını gidiyor. El kadar...

Kapat