nuManaGa.com

Msn ve Yahoo Messenger Yakında Tarih Olur

  Ne günlerdi yahu… Msn diye kudururduk… İnternete giren, girmeyen herkesin mutlaka bir msn adresi vardı. Şimdilerde ise insanlar Facebook ve Twitter müptelası. Messenger programları, arkadaşlık siteleri can çekişiyor son zamanlarda. Çünkü Facebook arkadaşlık ve chat sitesi gibi işlev görüyor kimileri için. Bu da arkadaşlık sitelerinin, messenger gibi programların sonunu hazırlıyor. Pek yakında messenger programlarını kullanan kalmayacak.

  Facebook, Twitter gibi siteler topladıkları üyeleri ile tüm arkadaşlık sitelerinin ve messenger programlarının belini kırdılar. Merak ediyorum hala arkadaşlık veya chat sitesine giren var mıdır? Bence yoktur, varsa da çok azdır giren sayısı. Çünkü insanlar sapkınlıklarını artık Facebook ve Twitter üzerinden devam ettiriyor. Bu da demek oluyor ki arkadaşlık sitelerinin artık sanal alemde bir işlevi kalmamıştır.

  Daha önemli olan ise messenger programları. Eskiden “Msn var mı la senin?” diyenler artık “Facebook’ta ekleşelim, konuşalım, yiyişelim…” diyor birbirlerine. Messenger programları sadece mail gelip gelmediğini kontrol etmeye yarayan araçlar haline geldi. Bu da messenger programlarına paralar yatıranları çok korkutuyor eminim. Çünkü Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar ve video siteleriyle kaynaşmaya çalışıyor artık messenger programları. Kolaylıkla video izlemenizi sağlayan, Facebook yahut Twitter güncellemelerini takip etmenize yarayan işlevler ile donatıyorlar son sürümlerini. Peki bu uygulamaları kurtarır mı derseniz bence hayır. En fazla sahneden çekilmelerini geciktirir.

  Son zamanlarda messenger programlarının yüzüne bakmıyorsunuz değil mi? Facebook’ta onlarca kişi ile yazışırken msn yahut farklı bir messengerda kimseleri bulamıyorsunuz doğru mu? Eskiden bilgisayarı açar açmaz messenger programlarıyla sohbete bağlanmak için debelenirken şimdilerde ilk yaptığınız şey Facebook’a girmek… Yanılıyor muyum?

  Kısacası messenger programlarının miadı dolmak üzere. İnsanların bu programlara pek ihtiyacı kalmadı. Yani messenger programlarının işi bitti dersek yanlış olmaz. Acaba bu programların sonunu hazırlayan sosyal paylaşım sitelerinin ömrü ne kadar olacak? Bekleyip göreceğiz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
118 Yeter!
118 Yeter!

  Bilinmeyen numaralar servisi için eskiden tek bir hat vardı. 118'i tuşladığımız zaman bilinmeyen numaralar servisine ulaşırdık. Nerenin numarası lazımsa sorardık...

Kapat