nuManaGa.com

Mini Şehir / Antalya

  Bu mekanın ismi Minicity. Sevmiyorum böyle yabancı adlandırmaları. Gerek yok. Şehir dediğimizde mekanın kalitesi yahut ziyaretçi sayısı azalmıyor. Her neyse… Bu mekan ülkemizin birbirinden önemli tarihi eserlerini tek bir çatı altında insanlarla buluşturuyor. Orijinallerine uygun bir şekilde oluşturulan minyatürleri fotoğraflarken Türkiye’de ne kadar değerli mekanlar olduğuna bir kez daha şahit oluyorum.

  Apollon Tapınağı, Safranbolu Evleri, Sümela Manastırı, Anıtkabir, Küçüksu Kasrı, Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi, Ankara Ziraat Bankası Binası, İnce Minareli Medrese, Trabzon Atatürk Köşkü, Truva Atı ve daha birçok değerli eserin minyatürleri Minicity’de sergilenmekte. Asıllarının 1/25’i oranına küçültülen eserler Antalya’da ziyaretçilerini bekliyor.

  Bu mekanı  gezmek için ufak bir ücret ödemeniz yeterli oluyor. Tam 5 lira, 7-12 yaş 2 lira, 0-6 yaş ise ücretsiz. Bunlar; benim Minicity’yi gezdiğim zaman öğrendiğim fiyatlar. Takdir edersiniz ki seneden seneye yahut dönemden döneme ücretler değişebilir. Sonra beni sorumlu tutmayın. :)

   

  Mekan güzel, eserler başarılı, emek verilmiş… Her şey tamam da keşke isim hususunda yabancılık olmasaydı. Şehir kelimesi yahut tarihi eser, eserler kelimeleri kullanılsa gayet şık dururdu. Böylece 4 mevsim güneşin ısıttığı güzel şehre bu mekan daha çok yakışırdı.

  Anadolu’da izler bırakan uygarlıkların çok değerli eserlerinin bir araya geldiği bu mekanda gezinirken zaman içinde yolculuğa çıkacak ve ülkemizin güzelliklerini, tarihi değerlerini keşfetme şansına erişmiş olacaksınız.

  Üzerine tıklayarak, dilediğiniz fotoğrafı büyütebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu Madonna

  Kimi tutkular insanın yaşamına yön verir. Tutkuyla bağlanılan şey ömrün mutlu yahut sıkıntılı geçmesinde etkili olur... Raif, tutkulu bir...

Kapat