nuManaGa.com

Milletvekilliği Ek İş Mi?

  Milletvekilliği önemlidir. Halkın nabzını tutmak, halk için çalışmak gurur vericidir. Peki günümüzde nasıl? Vekillerimiz TBMM’ye pek uğramıyor. Yasalar 3-5 vekilin el kaldırmasıyla geçip gidiyor. Hatta bazı vekillerimiz “Ben bilmem. Büyüklerim bilir.” diyerek işin içinden çıkabiliyor. Tüm yaşananlar yetmezmiş gibi bir de farklı alanlara yönelenler oluyor. Milletvekilliği gibi önemli bir işin değerini düşürmek nedendir?

  Eğer vekil olup halkın sorunlarına çözüm bulmak amacındaysa bir kişi başka meslek ile uğraşmamalı. Paraya mı ihtiyacınız var? Zaten gariban vekil yok. Vekillerimizin çoğunun maddi durumu iyi. Ayrıca vekil maaşlarımız da gayet yüksek. Türkiye’de birçok çalışanın 5-6 yılda kazandığını vekillerimiz bir ayda kazanmakta. Sık sık da güncelleme yapılmakta. O zaman neden vekillik dışında başka iş yapmak gibi bir şey gündeme geliyor?

  Eskiden futbolcu olan bir vekilimizin bir spor programı ile 750 bin Türk lirasına anlaştığı söyleniyor. Gazetelerin yalancısıyım. Hatta aynı vekil için “Kanun görüşülürken o maç yorumluyordu.” şeklinde haberler de yapılmıştı. Galiba vekillik sarmadı. Sıkıldığından olsa gerek yeni iş alanlarına yöneliyor. Ne yazık ki öğretmenlerimize “Yeni alanlara yönelin!” denildi; vekillere değil. Hatırlatmak isterim!

  Milletvekilliğinin ek iş olmaması gerek. Halkın sesini duyurması için seçilen bir birey kanun görüşülürken televizyonda maç yorumluyor olacaksa ne anladık biz bu işten!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ben Demiştim
Ben Demiştim

  Nedenini bilmiyoruz. Niçin milli değerlerimiz üzerine bu kadar saldırı var? Milli bayramlar birer birer kaldırılıyor, İstiklal Marşı okunması tartışılıyor,...

Kapat