nuManaGa.com

Melekler ve Kumarbazlar

 Son günlerde rahatsızlığımdan dolayı eve kapanmış bulunmaktayım. Gitar çal, şarkı yazmaya çalış, karala, film izle… Evde vakit geçirmeye çalışıyorum işte. Film izliyorum bol bol. Yerli filmlerden aldığı tadı yabancı filmlerden alamayan bendeniz, iki günde 8 film izledim. Önce komedi filmlerine bakayım dedim. Türkler Çıldırmış Olmalı, Kolpaçino falan sarmadı açıkçası. Sonra döndüm dramaya. 8 film arasında en iyisi Melekler ve Kumarbazlar idi. Basit ama akıcı senaryosu ve iyi oyuncu kadrosu filmi izlenir yapıyor. Zaten Cem DAVRAN varsa kötü bir film olması beklenemez. (Avrupalı hariç.)

 Film deprem sonrası arkadaşlarını kaybeden Şehsuvar ve Selami’nin hikayesini anlatıyor. Şase, Selo, Metin, İrfan, Zeynep… Karekterlerin hiçbirinin işi rast gitmiyor. Hepsi bahtı kara insanlar. Sevdiğinden ayrılan Şehsuvar, hayata küsen ve sürekli televizyon kıran Sakaryaspor amigosu Selami, Soner’i depremde kaybettikten sonra onun hayaliyle yaşayan Zeynep, işleri yolunda gitmeyen Metin…

 Filmi izlerken Cem DAVRAN’ı çok az göreceksiniz. Hayalini gerçekleştirmek için adaya giden Şase pek görünmüyor. Filmde Selami karakterine hayat veren Hakan GERÇEK’in performansı ise göz dolduruyor.

 Savaş filmleri dışında yabancı sinemadan haz etmeyen ve yerli filmleri izlemekten keyif alan bendeniz sizlere Melekler ve Kumarbazlar filmini öneririm. Yerli dramalardan hoşlananlar pişman olmayacaklar.

Yazan-Yöneten: Ertekin AKPINAR

Oyuncular: Cem DAVRAN, Bülent ŞAKRAK, İrem ALTUĞ, Hakan GERÇEK

Fragman:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,
  1. sevgi diyor ki:

    izle bence gerçekten çok keyifli:=)

  2. nuManaGa diyor ki:

    Teşekkür ederim. Pek haz etmem ama izleyeceğim söz. :)

  3. sevgi diyor ki:

    Ben de sana bir film önerim o zaman.Yeni izledim şuan vizyonda adı gece ve gündüz ama yabancı:=)başrollerde Cameron Diaz ve Tom Cruise var.Ben çok beğendim çok süper bi filmdi ajanlı falan ama hem çok komik hem de heycanlı eğer yazın tatilde evde oturmaktan sıkıldıysan sinemaya gidip izleyebilirsin ben tavsiye derim sana da bi değişiklik olur hem de:=)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Rakçılar Üretemiyor mu?
Rakçılar Üretemiyor mu?

   Son dönemlerde müzik piyasasındaki kalite oldukça düştü. Birkaç isim ve eser dışında vasatı aşamayan şarkılar dinler olduk. Bu şarkıların...

Kapat