nuManaGa.com

Medyamızın Başarısı

  Mesele döneklik ve kaşarlık olunca medyamızın üzerine tanımam. Kaşar yorumcular, vasatın altındaki siyaset programları, yanlı yayınlar… İşte bir yenisi daha. Şehit düşen kardeşlerimin haberlerini yapmayıp Suriye’yi konu edinen kanallar; daha da acısı cennete göçen kardeşlerimin sözlerini çarpıtanlar, eksik söylerek bazı kesimlere yaranmak için çabalayanlar var. İşte medyamızın en başarılı olduğu alanlar!

  Bu vatanın bir evladı şehit düşüyor. Sadece 40 saniyelik bir habere konu ediliyor. Gazeteler ise birkaç kelimeyle geçiştiriyor. Medyamıza bu konuda ayar verildiğini biliyoruz da bu kadar ileri gitmek gerçekten büyük ayıp. Kardeşimiin paylaştığı yazıdaki “Sen rahat uyuyasın diye, sırtımda 40 kilo yük, aklımda vatanım dağarda geziyorum.” kısmını paylaşan televizyonlar, gazeteler; neden metnin tamamını yayınlamaktan kaçınıyorsunuz? Şehit kardeşimin, ebediyete doğru yola çıkmadan evvel sosyal paylaşım sitelerinden birindeki sayfasında paylaştığı notu neden kırpıyorsun ey sevgili medya? Haddine mi? İşine gelen kısmı yayınlayarak kime yarandın? Neredeyse bütün haber merkezlerinin aynı haberi yapması ve metnin aynı bölümünü kırpması tesadüf mü? Değil elbette! Bu ülkedeki hiçbir şeyin tesadüf olmadığını çok iyi biliyoruz!

  Ben şehit kardeşimin arkasında bıraktığı o yazıyı sansürsüz, eksiksiz paylaşıyorum. Çünkü benim kimseye yaranmak gibi bir derdim yok!

İşte kardeşimizin ardında bıraktığı yazının tam metni:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. Hit Adam diyor ki:

    Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun…

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Esad Biterse Ne Olur?
Esad Biterse Ne Olur?

  Öncelikle 40 yıllk Esad'in nasıl Esed olduğunu bir türlü anlayamadığımı söyleyemek istiyorum. Düne kadar basın mensuplarımız ve değerli devlet...

Kapat