nuManaGa.com

Manavgat Şelalesi / Antalya

Türkiye’nin her köşesinde bir cennet yatıyor demek yerinde; fakat yetersiz olacaktır. Bitmez güzellikleri güzel yurdumuzun. Biz bitirmezsek eğer dünya durdukça yaşar, eminim. Bu cennetlerden biri de Manavgat Şelalesi’dir. Antalya’ya yetmiş kilometre kadar uzaklıkta bulunan bu doğa harikası mutlaka görülmesi gereken değerlerimizden biri olarak göz kırpıyor.

Beş TL

Benim Manavgat Şelalesi’ni ilk görüşüm eski bir paranın arkasına baktığım zamandır. 5 Türk lirası üzerinde bir dönem Manavgat Şelalesi’nin fotoğraf yer bulmuştur. Çocukluğumda eski para koleksiyonu yaparken görüp daha sonra da kartpostalını almıştım Manavgat Şelalesi’nin. Hey gidi günler! Yaşlanıyorum abiler!

Anıları bir kenara koyup Manavgat Şelalesi’ne dönelim. Manavgat Şelalesi gürül gürül akan sularıyla kulaklarımızı, muhteşem manzarasıyla da gözlerimizi şenlendiriyor. Hem gözümüzü hem de kulağımızı doyuruyoruz. Büyük Şelale özellikle ilkbahar aylarında artan sularıyla tam bir görsel şölen sunuyor.

Manavgat Şelalesi

Şelalenin civarında şirin çay bahçeleri ve gözlemeciler yer alıyor. Balık yiyebileceğiniz restoranlar da var. Ayrıca piknik alanları da ziyaretçilerin hizmetinde. Tabii kirletmezsek çok güzel olur. Çöp gördükçe kulaklarını çınlatıyorum muhterem çöp atan kardeşlerimizin. Kısacası karnımızı doyurmakta sıkıntı yaşamıyoruz Sayın Takipçiler. Konaklama için ise Manavgat şehir merkezinde gayet güzel oteller mevcut. Her bütçeye uygun pansiyon veya otel ilçe merkezinde kolaylıkla bulunabilir.

Şelaleye karşı.Manavgat Şelalesi’ne ulaşım oldukça kolay. Antalya’dan yola çıkıp yaklaşık yetmiş kilometre yol aldıktan sonra Manavgat’a varıyoruz. İlçe merkezinden geçip bir on dakika ilerleyip bu eşsiz manzarayla buluşuyoruz.

Mutlaka Manavgat Şelalesi’ni görün ve burada birkaç saat soluklanın. İyi geleceğinin garantisini veriyorum sizlere. Unutmadan ekleyeyim: Manavgat’ı görmeden yapılan bir Antalya gezisi eksik kalır. Benden söylemesi.

Üzerine tıklayarak fotoğrafları büyütebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. Gökhan diyor ki:

    Manavgat şelalesi gerçekten doğanın bir hediyesi gibi sayenizde anılarım canlandı teşekkürler :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Küçük Prens
Hangi Küçük Prens?

Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan ve yanılmıyorsam ilk defa 1943 yılında yayımlanan Küçük Prens, sadece çocuklarımızın değil, büyüklermizin de okuması,...

Kapat