nuManaGa.com

Makat.org

  Son günlerde artan sansür vakalarını biliyorsunuz. Youtube ile başlayan ve durmak bilmeyen engellemeler çok can sıkmakta. Ne yazık ki bazı internet sitelerine girişi engelleyerek sonuç alamayacağımızı bir türlü anlayamıyoruz. Artan engellemeler ile birlikte bu engellemelere karşı oluşturulan programlar, yamalar, siteler de oldukça önemli bir hale geldi. İşte bunlardan biri ve bence en iyisi makat.org.  Site isminin açılımı ise şöyle: Mahkeme kararı temizleyici. 

  Youtube, bazı Google servisleri derken Vimeo adlı video sitesine de mahkeme kararı ile giriş yasaklandı. Kaliteli paylaşımların bulunduğu, hd yayın yapan ve Youtube gibi saçma sapan içerik ile dolup taşmayan Vimeo’ya erişimin engellenmesine gerçekten çok üzüldüm. Benim açımdan pek bir sıkıntı yok. Sansür ve yasaklar beni pek etkilemiyor fakat birçok kişiyi etkilediğini biliyorum. DNS numaralarının da kimi zaman işe yaramaması insanları zora sokuyor. DNS numaralarıyla, başka sitelerle uğraşmadan rahat rahat gezinmek için makat.org adresini kullanmak yeterli.

  Makat.org adresine girin . İşletim sisteminize göre gereken göre yamayı indirin ve kurun. Hepsi bu kadar. Daha sonra Youtube, Vimeo ve daha bir sürü adresi rahat rahat ziyaret edin. Makat.org‘un güzel bir yanı da sık sık güncelleniyor olması. Siz de giremediğiniz bir siteyi bildirerek makat.org‘un dizinine eklenmesini sağlayabilirsiniz. Sansürsüz, keyifli gezintiler.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
O.O. Eğitimi Uşak
Okuyorum Oynuyorum Eğitimi / Uşak

  Eğitim dönemi başladı. Şehir şehir gezip eğitim verme vakti. İlk durak Uşak. Denizli'ye iki buçuk saatlik bir mesafede bulunan...

Kapat