nuManaGa.com

Küsüm

  İnsanlara değer vermek ve onları oldukları gibi kabullenmek… Yıllardır tanıştığım her insanın kişilik özelliklerine saygı gösterdim. Kötü söz etse bile art niyet aramadım. Öyle demek istememiştir dedim hep. Hele samimiyetim olduğunu düşündüğüm insanlara karşı daha da özenli olmaya çalıştım. Özellikle dikkat ettim insanları kırmamak için… Peki ben böyle özen gösterdikçe karşılığında neden hep hak etmediğim davranışlar gördüm, görüyorum?

  Galiba fazla değer vermemek, ılımlı olmamak gerek. Diş gösteren, mesafe koyan biri olmak ve gerektiğinde havalı hareketler yaparak ezip geçmek gerek. Şöyle bir bakınca insanların arasındaki ilişkilerin içinde hep bunların olduğunu görüyorum. Kırmamak için uğraşanlar kırılıyor, kendini övmeyen ya da makam ile kimseye üstünlük taslamayanlar havalı ve götü kalkmış gibi görülüyor nedense…

  Şuraya gittim, şurada yemek yedim, bu şehirde falan yerde bir şeyler içtim, şu eksik, bu olmamış, bunu ben yaptım… Bu şekilde cümleler kurmak gerek sanırım. Mütevazi olunca havalı ve çok bilen oluyorsunuz. 10 üzerinden 2 alıyorsunuz, ortasında “bile” geçen cümleler duyuyorsunuz. Makam sahibi insanlar ile karşılaştırıp “O bile yapmadı, sen niye yapacaksın.” gibi cümleler işitiyorsunuz ne yazık ki. Artık doldum! Bu konular bende derin yaralar açmaya başladı. Üzmemek için üzülmekten artık vazgeçiyorum.

  Değerden, dostluktan, sevgiden anlamayanlara, her laftan nem kapan fakat ağzından çıkanlara bakmayanlara, makama, mevkiye önem verenlere, yanındakini değil de uzaktan geleni, yabancıyı önemseyenlere, samimiyiz diyerek hep bel altı vuranlara, herkesin arkasından konuşup sonra hiçbir şey olmamış gibi yüzlere gülenlere, sürekli insanları karşılaştıranlara küstüm! Artık onları üzmemek için kendimi üzmem!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
 1. nuManaGa diyor ki:

  Haklısınız. Yavaş yavaş budamak gerek…

 2. Nihan Özdemir diyor ki:

  Sanırım bu gibi durumlarda bir temizlik yapma zamanı gelmiş diye düşünmeliyiz. Yani hayatımızdaki insanlara dair bir temizlik, bir budama belki de.. Bizi üzen, yararı olmayan bunun yerine zarar verebilecek hatta mutsuz edebilecek insanlardan arınma hali. Her zaman bıçak gibi kesmek kolay olmasa da azar azar uzaklaşıabilir diye düşünüyorum.
  Naçizane tavsiyem; gerçekten işe yarıyor.

 3. Buğra diyor ki:

  Neye kızdın bilmiyorum ama biraz da beni anlatmışsın aslında. Benzer durumlarla hepimiz karşılaşıyoruz. En iyisi çok ciddiye almamak : )

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yurdum İnsanı Şair Yürekli
Yurdum İnsanı Şair Yürekli

  Bu toprağın insanı merttir, bazen serttir. Bunların yanında çok da duygusaldır. En sert görüneni bile içinden mırıldanır acıklı bir...

Kapat