nuManaGa.com

Kurtarma Operasyonu

  Bazı kulüplerin taraftarları hiç düşünmeden, sorgulamadan “Bu bizim takımımızı bitirme operasyonudur.” diyebiliyor. Taraftarlık bu mudur? “Şike yaptıysak yaptık; başkaları da yapmıştır…” demek nasıl bir basiretsizliktir? Türk futbolunu bitirme noktasına getiren şike dalgasını kimse içselleştirmesin. Eğer birilerini, bazı kulüpleri bitirme operasyonu olsaydı zamanında karar alınırdı ve bu kadar yasa değişmezdi.

  Aylardır herhangi bir karar alınmadı, bir sürü yasa değişti, şikecilere öngörülen hapis cezaları azaltıldı, Avrupa standartları diyerek kılıflar uyduruldu, TFF sustu ve hep Kulüpler Birliği konuştu, TBMM ilk kez bir yasanın değişmesi adına birlik oldu, küme düşme cezasının kaldırılması için yoğun bir çalışma var… “Bizi bitirme operasyonu.” denilmesinin ne kadar saçma olduğu ortada.

  Küme düşme kaldırıldıktan sonra şike yapan kulüplere ceza verilirse “İşte düşüremediniz, biz zaten haklıydık, alayınıza yeteriz…” gibi cümleler kurulacak. Yasaların değiştiği, cezaların hafifletildiği ve bazı kulüpleri kurtarma operasyonu yapıldığı hatırlanmayacak!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
nuManaGa.com Mobil Yayında
nuManaGa.com Mobil Yayında!

  Devir teknoloji devri. Ortama ayak uydurmak gerek. Bu düşünce doğrultusunda nuManaGa.com'u mobil uyumlu hale getirmiş bulunmaktayım. Takipçilerin birbirinden güzel, yararlı,...

Kapat