nuManaGa.com

Kupa Bizim!

  Kupa finalinde harika oynayan takımımız Trabzonspor, Fenerbahçe’yi 3-1 ile geçerek mutlu sona ulaştı. Bize de Fenerbahçe ile ilgili kupa geyiklerine kaldığımız yerden devam etmek düştü haliyle. 27 yıl önce finalde Mersin İdman Yurdu’nu yenerek bu kupayı kazanmış olan Fenerbahçe kupa hayallerini bir başka bahara bırakarak bizlere de bol bol malzeme vermiş oldu. Geyiklere geçmeden önce maç hakkında bilgiler vereyim biraz: Doksan dakika boyunca üstün oynayan Trabzonumuz, Alex’in attığı golle geriye düştü. Daha sonra takımımızın en kazma oyuncusu Umut ile eşitliği yakaladık. Çok geçmeden Engin Baytar Lugano’yu geçerek Volkan’ın sağından topu ağlara gönderdi. Noktayı Colman uzatmalarda koydu ve bordo mavi gönüller coşkuyla sokaklara döküldü.

  Geyiklere gelelim artık. Bu yıl en çok tutulan geyikler arasında Katip Amca’nın: “Kupa ne arar la Fener’de?” sözü gelmekte. Ardından TRT spikeri Levent Özçelik’in: “Fenerbahçeliler yavaş yavaş stadı terk ediyorlar. Keşke kalıp kupayı görselerdi.” şeklinde yaptığı konuşma… HT Spor da “Fenerbahçe kupayı aldığında dünya nasıldı?” şeklinde bir haber yapmış internet sitesinde. Bu da oldukça tutulan geyiklerden. Buraya tıklayarak o habere ulaşabilirsiniz. Bayatlamış geyiklerden bahsetmiyorum bile… Bunlar en taze olanlarıydı.

  Neyse çok dalga geçmeyelim. Tadında bırakalım. Ben Fener’in kupayı alamaması ile değil Trabzonumun kupayı alması ile mutlu oluyorum. Ayrıca  çok üst düzey bir oyunla galip gelmek umut verdi bizlere gelecek için. Son yıllarda bu kadar iyi oynayan bir Trabzonspor görmemiştim. Demek ki isteyince oluyor.

Bu güzel zaferi kolbastı ile kutlayan Trabzonsporlu kardeşlerime selam olsun. İnşallah daha büyük zaferlerle yeniden coşmak nasip olur.

İşte kupa finalinin önemli anları ve golleri:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
 1. Berkay diyor ki:

  😀 Galiba ona daha var. Görünen köy yakında değil. Geçen sene dediğimiz gibi Seneye yeni umutlu Türkiye Kupası maçlarına. :)

 2. nuManaGa diyor ki:

  Berkay bana toplam branşlardan değil Türkiye Kupası’ndan bahset. :)

 3. Berkay diyor ki:

  Bir Fenerbahçeli olarak iyi oynayıp hak ettiğini alan bir Trabzon sporu kutlarım. :)

  ”Kupa ne ararla Fener de?” diyenler içinde bir ilk yeterli olacaktır :)
  http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/8487765.asp?gid=229&sz=3827

  Tabi bizde isteriz son 10 yılda 5 kez final oynayan bir takım olarak kazanmayı ama olmayınca olmuyor. Ama bu ne kadar sürer kimbilir? Belki bir 28 yıl daha bu kupa alınmayabilir. Yine pek çok geğik dönebilir. Biz bunlarla yaşamaya alıştık. Bu konuda oldukça güzel bir köşe yazısıda var (Tamer Bağlan – ‘Çünkü,Teksiniz’).
  Saygılarımla :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
nüdistler
Türkiye’nin İlk Çıplaklar Oteli

Flaş flaş flaş... Türkiye'nin ilk çıplaklar oteli açılıyor. Türkiye'ye Balkanlar üzerinden girmesi beklenen nudist dalgası turizm sektöründe sevinçle karşılandı. Şimdi haberimizin detaylarına göz...

Kapat