nuManaGa.com

Köprülü Kanyon / Antalya

İtiraf ediyorum: Antalya hakikaten çok güzel yer. Ne ararsanız var. Doğa, deniz, tarih… Bu kadar özelliği ve güzelliği içinde barındıran çok az şehir var. Antalya denilince hep deniz, kum gelir insanların aklına ama akla gelen bu ilk şeyler güzelim doğaya ve şehir gürültüsünden uzak cennet gibi köşelere yapılan haksızlıkmış gibi geliyor bana. İşte o cennet köşelerden biri Köprülü Kanyon. Buz gibi bir su, tarih, yemyeşil doğa ve rafting… Köprülü Kanyon’da rafting yapmadıysanız Antalya’dan eksik ayrılmışsınız demektir.

Köprülü Kanyon 1973 yılında milli park ilan edilmiş ve korumaya alınmış. Yaz aylarında günde ortalama on bin kişinin rafting yapmak için bu bölgeye geldiği söyleniyor. Biz nisan sonlarında gittiğimiz için pek insan göremedik sanırım. Rehberlerde bu mevsimde ne işiniz var der gibi bakıyorlardı bize.

Bölge eşsiz doğası ile de dikkat çekiyor. Serik Belediyesi’nin internet sitesinden öğrendiğime göre burada keşfedilmeyi bekleyen üç bin kadar bitki türü varmış. Zaten son zamanlarda Köprülü Kanyon’un rafting dışındaki özelliklerine dikkat çekmeye çalışılacağı söyleniyor.

Köprülü Kanyon’da çok sayıda rafting turları düzenleyen firma var. Pahalı olanı da uygun olanı da mevcut. Tabi yaz sezonunda fiyatların uçuşa geçeceğini tahmin ediyorsunuzdur.

Sezon açılmadan ve her şey dahil bir gezi ile ziyaret ettiğimiz için bize uygun fiyata geldi Köprülü Kanyon’da rafting. Heyecan dolu dakikalar yaşadık. Henüz hava yeterince ısınmadığından buz gibi sudan çıkınca epey üşüdük. Her şey çok güzeldi. Bu heyecanı mutlaka yaşamalısınız.

Manavgat sınırları içerisinde bulunan Köprülü Kanyon’da doğa sporları yapmanın yanında Selge Antik Kenti’nin kalıntılarını da görmeniz mümkün. Doğa, spor, tarih daha ne istenebilir ki?

Antalya’ya gidip de buraları görmeden dönerseniz pişman olursunuz. Şahsen ben Köprülü Kanyon’u görmeden dönsem çok pişman olurdum. Bu güzel mekan ziyaretlerinizi bekliyor. Köprülü Kanyon’u mutlaka görmelisiniz.

Köprülü Kanyon’dan kareler:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Olmadı Yoncimik
Olmadı Yoncimik

  Söylediğin şarkıları beğenirdik Yoncimik. Aboneydik sana... Çılgın Bediş idin. Hastaydık sana... Dans yarışmasında jüri oldun. Bayıldık sana... Peki ne...

Kapat