nuManaGa.com

Klavyesi Olan Yazıyor!

Hani bir laf var ya “Ağzı olan konuşuyor!” diye ne güzel söylemiş söyleyen… Günümüzde boş konuşanların dışında bir de boş yazar grup türedi. Bu boş grup sanal alemde kopyala-yapıştır ile geçinen, farenin tuşlarına basmaktan yorulan arkadaşlardan oluşuyor. Kişisel blog sitesi başlığı altında açtıkları sayfalarında okuyanlara verecek hiçbir şeyleri olmayan bu grup bence sanal alemde görüntü kirliliği yaratıyor. Gogıl kirliliği de diyebiliriz. :) Çünkü bu grubun çoğunluğu kaliteli bir şeyler ortaya koymaktan ziyade “Adsense” gelirlerini düşünüyor. Çoğunluktan geriye kalan site sahipleri de hava olsun diye yazıyor.

Özellikle ücretsiz hizmet veren Blogcu, Blogger vb. sayfaların sayısı arttıkça amele diye tabir edebileceğimiz site sahibi sayısı da artmakta. Gogıl eniştede “Kişisel web sayfası” veya “Kişisel blog” şeklinde arama yapın ve gelen siteleri üşenmeyip inceleyin. Bana hak vereceğinize eminim.

Bu amele sitelerde bir sürü kategori oluyor. Sinema, kitap, müzik… Aklınıza ne gelirse. Tıklayıp bir yazı okumak isteyince anlıyorsunuz her şeyi… 3 cümle yazı, 40 tane etiket… Eğer kategori müzik ise şöyle bir yazı görmeniz kuvvetle muhtemel: “Sertap yeni kaset çıkarmış. Dinledim birkaç şarkısı güzel.” İşte yazı bu iki cümleden ibaret. Aynı yazıdaki etiketler ise şöyle: Mp3 indir, albüm indir, Sertap 2010 full albüm download…. “Ne alaka lan?” diye düşünüyorsunuz değil mi? :) Gogıl’dan kapıyor ziyaretçileri webmaster? arkadaşımız…

Müzik kategorisinde bu yukarıdaki durum dışında bir şey daha var. Eğer müzik kategorisinde bir yazıya tıkladığınızda önünüze sadece klip geliyorsa yine amele bir sitedesiniz demektir. Böyle siteler video çöplüğünü andırıyor. Aynı şey sinema kategorisi için de geçerli. Bir fragman konuyor ve etiket olarak “Film izle,indir…” gibi kelimeler yazılıyor. Ve bu tarz siteler sahtekarlıkla aldıkları hitleri ve oyları böbürlene böbürlene sergileyerek artistik hareketlerden de geri kalmıyorlar.

Yazdıklarınızı okuyan birileri var! Eğer sitenizi ziyaret edenlere biraz saygınız varsa özgün bir şeyler yazın, bir video ile geçiştirmeyin, izlemediğiniz bir filmin fragmanını koyarak saçma işler yapmayın ve diğer site sahiplerine biraz saygı göstererek onların içeriklerine dadanmayın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Aynen. Ufak bir önlem aldım ben de. :)

  2. aLi diyor ki:

    Arkadaşım pardon farketmemişim.Blogunda zaten kopyalama yasağı varmış. 😉

  3. aLi diyor ki:

    Bravo arkadaşım.10 numara yazmışsın.Ayrıca böyle kişiler saatlerde yazdığımız emek verdiğimiz yazıları 1sn. de çalıp bütün emeklerimi boşa çıkarıyorlar.Ama merak etme sen Google bu tür siteleri kısa sürede ilk sayfadan düşürüp yazının gerçek sahibini üst sıralara alıyor.Blog’a benim gibi kopyalama yasağı koy.Faydası olur.Hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
burhan-bozgeyik
İslam Birliği Üzerine Oynanan Oyunlar

Timaş Yayınları'ndan çıkan bu eserin yazarı Burhan BOZGEYİK. Eser yeni değil, son baskısı 1998 yılında yapılmış. Üniversitede kurulan kitap sergilerinden...

Kapat