nuManaGa.com

K/K Bedeli

  Kurunun yanında yaşı da yakar devletim. Birileri kaçak işler yapıyorsa kabahati onlarda aramaz sadece. Masum olanı da haklar. Biri kaçak su mu kullandı? Suç onun olabilir ama devlete para lazım. Tüm abonelerin faturalarına yanısıtılsın derhal! İşte “K/K bedeli” böyle bir şey. Kaçak elektrik kullanan haysiyetsizlerin kaçırdıklarının ücretini namuslu insanlara ödetiyor devletimiz. Yanılmıyorsam faturanın yüzde onu kadar bir bedel ödeyerek kaçak elektrik kullananların arkasını topluyoruz millet olarak. Sosyal, demokratik ve eşit devlet dedikleri bu olsa gerek.

  Kullanmadığım elektriğin parasını neden ödüyorum arkadaş? Ben it gibi çalışıp faturalarımı öderken yan gelip yatanlar, toprak isteyenler, vatansızlar, şımartılanlar, bölücüler, hırsızlar, çocuk başına aldıkları paralar ile keyif yapanlar beleşe elektrik kullanıyorlar. Demokrasiyi ve özgürlüğü seven devletim ise bu şerefsizlerin yaptıklarının faturasını namuslu vatandaşına kesiyor ne yazık ki. Bizim günahımız ne? Faturalarımızı eksiksiz ve zamanında ödemek mi?

Fatura örneği (Üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz):

  Elektrik faturalarının üzerindeki “K/K bedeli” yazan bölüme dikkat etmiyoruz. Bu bölüm, kaçak elektrik kullananların devlete verdiği zararın giderilmesi için devletimizin bizden kestiği miktarı gösteriyor. Ne kadar ilginç değil mi? Hırsızların çaldıklarının bedeli namuslu vatandaşlara ödettiriliyor.

  Gayrimeşru yollardan devleti dolandıranların faturaları hangi demokratik ülkede namuslu vatandaşa kesilir? Adalet bunun neresinde?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Atatürk ve Etnografya Müzesi
Atatürk ve Etnografya Müzesi / Denizli

  Kurtuluş mücadelesi verdiğimiz dönemde kullanılan kamalar, kılıçlar, ateşli silahlar; Denizli halkının yaşayış tarzını anlatan figürler, heykeller, araçlar, gereçler; Mustafa...

Kapat