nuManaGa.com

Kimse Senin Gibi Olamaz

  Oynadığın filmler, efendiliğin, gülen yüzün… Hiç unutulur mu? Seninle büyüdük Kemal Ağabey… Cümlelerimizde hala senin filmlerinden yadigar espriler dolaşıyor. Hemen her gün anıyoruz seni. Hababam Sınıfı, Davaro, Tokatçı, Gol Kralı, En Büyük Şaban… Bir nesil senin kahkahan ile büyüdü. Yeni nesilde biliyor, seviyor seni… Yahu Hababam Sınıfı’nı izlemeyen biri var mı Türkiye’de? İzleyip de sana hayran olmayan da yok. Kusursuz bir oyuncu, harika bir adam… Keşke yine içimizi ısıtan gülüşünle yanımızda olsan. Ayrılık çok erken ve zamansız oldu. Özlüyor seni seven her insan.

  İçi boş, espriden bihaber, kendisini komik zanneden kişileri görünce daha iyi anladık değerini. Bir dönem senin filmlerine sansür koyan, çocuklara izletmeyin diyenler bin kere pişman şimdi. Şimdilerde dövenin, sövenin komik olduğu sinemamızda büyük bir boşluk var. O boşluk hiçbir zaman dolmayacak. Çünkü bir Kemal Sunal daha doğmayacak.

  Sadece güldürmek değil mesele. Sen her filminde halkın yaşayışını, acısını, mutluluğunu gösterdin bize. Kah maraba olup köyün ağasına kafa tuttun kah kapıcı olup devrin sorunlarını yansıtan ayna oldun. İzlediğimiz hiçbir filminde boş sahne olmadı. Hele oyunculuğun… Bir kez sekmedi!

  Türk insanı seni çok özlüyor. Televizyonlarda filmine rastlayanlar milyon kez aynı esprileri yapıyor. Kazınmışsın kalbimize. Çok büyüksün Kemal Ağabey. Nur içinde yat.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. arif diyor ki:

    hemşerim olmasından mutluluk duyduğum insan…
    onu unutmadığınız için teşekkürler Nur içinde yat Kemal Ağabey

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Mezuniyet
Mezuniyet

  Son mu yoksa başlangıç mı bu tören? Bu mutluluk neden? Kepleri fırlatıp belgeleri alınca tamam oluyor mu her şey?...

Kapat