nuManaGa.com

Kim Terörist?

  O kardeş, bu haklı, şu demokratik, onların da hakları ile başlayan yitik cümleler… Ezilenler, yancılar, avantacılar, İmralı’da yatan köpeği baş üstünde tutanlar, dağdakiler, sokakları kana bulayanlar, demokrasi diye söylenip vampir gibi kan emenler, Türkiye Cumhuriyeti’nden aylık alıp bu devletin varlığını istemeyenler, Türkiye topraklarından pay isteyenler… Yahu bunların hangisi terörist? Hiçbiri değil mi? Öyle olsa şimdiye kadar bir kişi tutuklanırdı. Yasalar ne diyor peki bu hususta? “Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü…” ile başlayan maddeler yürürlükte değil mi yoksa?

  Yasaların belirttiği işlemler yapılmıyor, çapulcular şımartılıyor, büyük şehirlerde kaldırımlar dahi tutuluyor, kanallar açılıyor, olmayan diller dil kabul ediliyor, İrlanda modeli için ekip kuruluyor, yemin etmeyenlerin vekillikleri bir türlü düşürülmüyor… Yine de yaranılmıyor. İyilikten anlamayıp silaha sarılanlar yahut basiretsizleri savunanlar ne ad verilir?

  Sokakta taş atanlar, internette yüzlerce site kuranlar, açıkça terör örgütünü ve İmralı’da yatan vatansızı destekleyenler, ölen şerefsizlerin cenazelerinde bu ülkeye ve insanımıza hakaretler, tehditler yağdıranlar, belediye otobüsündeki bir genç kızın hayatını karartanlar, dağda yan gelip yatanlar, kalleşçe pusu kuranlar… Adı, sanı, ismi cismi belli değil mi bunların?

  Vallahi ben anlamadım kim terörist… Biri bana terörist kime denir anlatsın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Vay Yunan Vay
Vay Yunan Vay

  Yunanlılar bayılırlar tescil oyunlarına. Baklava, döner, ayran, lokum, Karagöz - Hacivat, kemençe... Türk kültürüne ait birçok şeyi kendilerine mal...

Kapat