nuManaGa.com

Killik Koyu / Dikili

Killik Koyu Dikili sınırları içerisinde bulunan Bademli yakınlarındaki muhteşem koylardan biri. Harika manzarası, tertemiz denizi ile ziyaret edenlerin unutamayacağı bir yer. Killa ismi ile de bilinen bu güzel koyun adının “Kutlu Yol” anlamına geldiği söyleniyor. Adı gibi güzel bu koy bence Dikili’nin hatta İzmir’in en güzel yeri. Suyu, kumu bir başka Killik’in. Büyülüyor sizi bu güzel koy ve buradan ayrılasınız gelmiyor. Ayrılma zamanı geldiğinde de tekrar ziyaret etmenin planlarını yapmaya başlarken buluveriyorsunuz kendinizi.

Güzel suyu ve kumsalı ile birlikte tarihi değere de sahip Killik. Kanai isimli bir antik kentin ufak tefek kalıntıları mevcut. Eski bir liman şehri olduğu söylenen bu güzel yerde bir antik kent olmaması şaşırtıcı olurdu. Antik bir kent var ama gereken önem veriliyor, kazılar, araştırmalar yapılıyor diyemiyoruz. Şimdilerde kalmamış ama bir süre önce çok sayıda çanak, çömlek kalınıtısı olduğunu söyleyenler var.

Ulaşım oldukça kolay. Dikili merkezden Bademli Köyü 7 km. Bu güzelliğe karışmak için Dikili’den kısa süreli bir yolculuk yapmanız yeterli. Özellikle hafta sonları erkenden yola çıkın. Yer bulmak sıkıntı olabilir. Hafta içleri çok kalabalık olmuyor Killik.

Konaklamaya gelecek olursak çok uygun fiyatlara çadırlar bulmak mümkün. Ayrıca uygun fiyatlara temiz ve nezih pansiyonlar da var.

Mavinin her tonunu barındıran Ege suları, harika bir manzara ve yer yer tarih Killik’te sizleri bekliyor.

 Makineme takılanlar:

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yıldızları da Oynatırız
Yıldızları da Oynatırız

   Yıllardır ülkemizdeki ünlü oyuncuları Amerikan yapımlarına yakıştırdık durduk. Ne yazık ki Hollywood'da pek gösteremedi oyuncularımız kendilerini. Kimi küçük kimi...

Kapat