nuManaGa.com

Kerpe’ye Gitmeli

Mevsimin önemi yok, Kerpe’ye gitmeli. Orada bir nefes alıp denize bakmalı. Ruhunuza bir şeyler üfler denizin dalgaları, eğer hissetmek isterseniz. Bir de anılarınız varsa kalbinizin ücra köşelerinde… Kerpe’de zamanla kucaklaşıp denizle muhabbete tutunmalı. Kerpe’ye, Kerpe’ye gitmeli.

Mevsim fark etmez ama en çok yakışanı kıştır bana göre. Yazlıkçıların havlularının kalabalığı olmadan, hoyrat tatilci sesi duymadan mavi bir rüya ile baş başa kalmanın tadı gibisi var mıdır? Kayalıklarda oturup köpük köpük dalgaların arasından anılara dalmak keyfini yaşamanın tadı başka nerede bulunur?

Kerpe Kayalıkları

Elbette benim ıssızlığını sevdiğim yer olan Kerpe’de yalnızca hüzün yok. Gidecek olanlara tüyolar vermeyi ihmal etmeyelim. Öncelikle Kerpe’nin sığ bir denizi var. Yaz mevsiminde akın akın gelen tatilcilerden sıyrılabilirseniz keyifle yüzebilirsiniz. Küçük ve sevimli oteller de mevcut. Konaklamada problem yaşamaz Kerpe’ye gidenler. İyi balık lokantaları ve kafeler de barındırıyor burası. Kerpe Diem, Karagöz, Ceneviz… Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Sertan Acar’ı görmek isteyenler Kerpe Diem’i tercih edebilirler. Ve kayalıklar… Birçok klipte yahut katalog çekiminde karşınıza çıkan enfes mekan. Dalgaların meydana getirdiği müthiş bir eser olan Kerpe Kayalıkları’nda harika fotoğraflar yakalamak mümkün. Kerpe’nin merkezine girmeden Sarısu yönüne giderseniz daha sakin koylar ve yürüyüş için harika rotalar da bulabilirsiniz.

Girişteki cümlelerimden Kerpe’nin bende hüzünlü izler barındırdığını anlamışsınızdır. Burada geçen bir öykü kaleme aldım fakat dergiler aşk öyküsü yayımlamıyor. İlle fikriyat ille de zihin. Bir gün kalbe yer açan olursa inşallah yayımlarız.

Kerpe’ye mevsimsiz gidin. Hüzünlenin, sevinin, anıları önünüze koyun, kayalıklardan güneşin kayboluşunu izleyin…

Fazla fotoğraf koymadım diye de kızmayın.

Belki de kalp dayanmıyordur.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Pembe Kayalıklar
Pembe Kayalar’da Bir Nefes

Yurdumuzun dört bir yanında doğal güzellikler bizleri beklerken nice sebep üretip evde beklemeyi anlamsız bulmaktayım. En azından şehrindeki güzelliklerden haberdar...

Kapat