nuManaGa.com

Kendine Gel Kendine

  Şarkıcı mıdır, türkücü müdür, oyuncu mudur? İbrahim Tatlıses hepsini birlikte yapan, harmanlayan birisidir. Bunca meziyetinin yanında yayın basmalar, tehditler savurmalar, hakaretler de cabası. Kısacası on parmağında bin küsür marifet var İbo’nun. Halkın gözü önünde olan bir insan bu kadar mı argo konuşur, hakaret savurur, kavgacı olur? Devlet büyükleri son zamanlarda ünlülere üstü kapalı mesajlar vermekteler. Yahu neden bir tanesi de İbo’ya es vermez?

  İbo’nun şarkıcılığı, türkücülüğü değil mesele. İyi türkü söyler, sağlam damara bağlar. Mesele ekran önündeki rahatlığı, tehditleri ve ağzına ne gelirse söylüyor olması. Dobralık, kobralık falan değil bu. Canlı yayın basmak, trafikte yaşanan bir problemi arabadan inip hakaretler ederek çözmeye çalışmak, küfür veya argo herhangi bir kelimeyi rahat rahat kullanmak sanatçı insana hiç yakışmıyor.

  Yıldız Tilbe ile canlı yayında aralarında yaşanan tartışmayı bilmeyen yok. Ne kelimeler duymuştu güzel halkım o gün. Ekranlarımıza hiç yakışmayan diyaloglara tanık olmuştuk. Bu olaydan sonra program yayından kalkmıştı falan… İbrahim Tatlıses yine kalabalıklar önünde yaptı yapacağını. Kendisini dinlemeye gelen onca insanın önünde, sahneye gelen küçük bir kızla şakalaştıktan sonra “Vay küçük orospu…” diyerek herkesi delirtmeyi başardı İbo. Salondakileri Ertuğrul Günay’ın sakinleştirdiği ve olayın büyütülmemesini istediği söyleniyor. Bir sanatçıya bu tarz bir ağız yakışıyor mu? Küçük bir çocukla böyle mi konuşulur?

  “Yok artık! Bu da olmamıştır.” diyenler buraya ve şuraya tıklayarak bu olayın ne yazık ki gerçek olduğunu rahatlıkla anlayabilirler. Halkın gösterdiği alaka ile bir yerlere gelen, halkın aldığı kaset ile, geldiği konserle para kazanan İbrahim Tatlıses halkımıza saygıda çok kusur ediyor. Her şey görmezden geliniyor, unutuluyor diye mi bu kadar rahat acaba?

  Kendine gel İbo kendine… Bu yaşananlar hiç hoş değil. Halkımız değeri, sevgiyi ve saygıyı sonuna kadar gösteriyor sana. Sen de azıcık saygı göstersen, asmasan, kesmesen, sövmesen fena mı olur? Umarım bu tip kırıcı ve üzücü olayları halkımıza takrar yaşatmazsın. Azıcık saygı… Çok değil! Halkın sana gösterdiği saygının binde biri bile yeterli.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Tavşanlı Leblebisi
Tavşanlı Leblebisi

Leblebi denilince aklımıza Çorum gelir değil mi? Peki Tavşanlı leblebisini bilir misiniz? Bilenler elbette vardır fakat gerçek o ki Tavşanlı leblebisi...

Kapat