nuManaGa.com

Kayıkhane Durgunu – Erhan Güleryüz

  “Al yalnızlığını gel, sıkılmayız. Senin yalnızlığın, benim yalnızlığımla konuşur… Biz ikimiz susarız.” diyor ve en hassas damarımı yakalıyor Erhan Güleryüz. Onu daha çok Ayna ve bestelediği muhteşem parçalar ile tanıyoruz. Birbirinden güzel şarkılarıyla duygularımıza dokunan Erhan Güleryüz, şimdi de birbirinden güzel şiirlerinin bulunduğu Kayıkhane Durgunu adlı kitabı sayesinde sevenleri ile buluşuyor. Bu buluşmanın şarkılardan ve video kliplerden daha uzun süreceğini düşünmekteyim. Klipler, şarkılar belki bir gün unutulur; ama  kitaplar kolay kolay unutulmaz.

  Erhan Güleryüz’ün şair tarafını şarkılarının sonuna eklediği enfes şiirlerde görmek mümkün. Erhan Güleryüz şarkılarını bu denli güzel yapan şarkıların sonundaki şiirlerdir bence. Bu cümlem yanlış anlaşılmasın. Şarkılar güzel fakat sonunda şiir olanlar daha bir güzel demek istiyorum.

  Erhan Güleryüz, Kayıkhane Durgunu’nun önsüzünde “İlk kitabımdan sonra tekrar cesaret edebileceğimi düşünmüyordum.” diyor. İyi ki cesaret etmiş ve yazmış… Yoksa bu güzel şiirlerden mahrum kalacaktık.

    101 sayfadan oluşan eser, Alfa Yayınevi etiketi ile piyasada. Neredeyse her kitapçının rafında görmek mümkün güzel şiirlerin bulunduğu bu eseri. Yani bulmakta sıkıntı çekmeyeceksiniz.

  Biraz da şiirlerden bahsedelim… Kayıkhane Durgunu’nda 86 tane güzel eser bulunmakta. Şiirlerin yanı sıra nesirler de var. “Gitar, Kasaba, Çocuk” gibi. Kitapta bildiğiniz ve çok sevdiğiniz şiirleri görme şansınız olacak. Erhan Güleryüz’ün iz bırakan şarkılarından bazılarının sözleri Kayıkhane Durgunu’nun sayfalarında. Severek Ayrılanlar, Yağmura Yürüyorum, Doğum Günü, Biz Aşkı Meleklerden Çaldık…

  Erhan Güleryüz’ün yürekleri fetheden mısralarının oluşturduğu Kayıkhane Durgunu’nu okuyan herkes kendinden bir şeyler bulacak. Bu kaliteli eser raflarda okurlarını bekliyor.

  Bu güzel eserden bir şiir ile yazımı bitirmek istiyorum:

YOSUNLARIMI TEMİZLİYORUM

Çok uzak denizlerdeyim.

Dağ gibi dalgalara,

Acımasız fırtınalara,

Bilmediğim bir maviye…

Tek küreğim kırık,

 Göğüs gerdim.

******

Sabahtan beri buradayım.

Herkesi gördüm neredeyse.

Seni bekliyordum aslında,

Gördüğün gibi buradayım,

Yosunlarımı temizliyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Viki viki liks
Viki Viki Liks

  Dünya Wikileaks adlı internet sitesinin açıkladığı belgeleri konuşuyor. İstifalar, görevden almalar, çalkantılı günler... Peki ya Türkiye? Biz Wikileaks belgelerini...

Kapat