nuManaGa.com

Kaybedenler Kulübü

  Alternatif kitaplar basan bir yayınevinin sahibi olan Kaan ile sağlam bir koleksiyoner olan Mete’nin kafalarına göre yaptıkları radyo programıyla birlikte değişen hayatları ve değiştirdikleri insanları konu edinen film Tolga Örnek imzasını taşıyor. Filmde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Ahu Türkpençe, Rıza Kocaoğlu, Serra Yılmaz gibi önemli isimler yer alıyor. Komediye yakın olsa da derin konusu filmin dram olduğunu hissettiriyor.

Sevişme sahneleriyle gündeme oturan filmi sadece bu nedenle izleyenler varsa büyük hata yapıyorlar. Bu film aslında insanımızın neye önem verdiğini ortaya koyuyor. Kaan ile Mete kitaplardan, taş plaklardan, eski şarkılardan konuşsa; arayan dinleyicilere “Merhaba sizinle yatmış mıydık?” diyerek telefonu açmasa yaptıkları radyo programı bu kadar ses getirir miydi?

Ve filmin doğallığının yanı sıra klasik aşk hikayesi barındırmaması da bence en büyük artılarından. Ya esas kız, esas oğlanı terk ettikten sonra geri dönseydi? Yahut esas oğlan dağları aşıp esas kızın peşinden gitseydi? O zaman filmin bir önemi kalmazdı. Tolga Örnek iyi kurgu ve başarılı senaryo ile filmin hiçbir noktasında çelişmeyerek, kaliteli bir iş ortaya çıkarmış.

Bu filmde sıradan aşklar, düz karakterler, bağlantısız konular, kısık sesle konuşan sözde romantik erkekler yok. Sert ve gerçekçi bir eser Kaybedenler Kulübü. İzleyin derim!

Kaybedenler Kulübü’nün fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Emre Kaya'da İş Var
Emre Kaya’da İş Var

Yeni bir isim daha müzik piyasasına giriş yaptı: Emre Kaya. İyi sesi ve şarkılarıyla kendini dinletmeyi başaran genç şarkıcıda iş...

Kapat