nuManaGa.com

Karpuzkaldıran / Antalya

  Antalya’da gezilecek o kadar çok yer var ki… Şehrin her köşesinden tarihi ve doğal güzellikler fışkırıyor. Karpuzkaldıran’dayım.  Burası güzel plajı ile meşhur. Plajın yanı sıra Düden’in denize dökülerek müthiş bir görüntü ortaya çıkardığı alanın bulunması Antalya’nın bu bölümünü değerli yapıyor. Aşağı Düden yahut Karpuzkaldıran Şelalesi olarak bilinen bu eşsiz yer görenlere huzur veriyor.

  Karpuzkaldıran, şehir merkezinden 8 km uzaklıkta.Eşsiz güzellikteki Karpuzkaldıran Şelalesi’ni görmek için Lara’ya giden dolmuşlara yahut otobüslere binmek yeterli. Zaten bu güzergah oldukça yoğun. Ulaşım açısından sıkıntı olmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

  Antalya’ya yolunuz düştüğünde “Aşağı Düden’e nasıl giderim?” diye sormayın kimseye. Cevap alamazsınız. Bu güzel mekan Karpuzkaldıran Şelalesi olarak bilinmektedir. Müthiş güzelliği ile görenleri büyüleyen bu şelale adeta görsel bir şölen sunuyor ziyaret edenlere. Tekneden yahut karadan görmek fark etmiyor. Karpuzkaldıran Şelalesi her açıdan mükemmel gözüküyor.

  Antalya plajlardan, gece kulüplerinden, tarihi kalıntılardan ibaret değil. Antalya doğal güzelliklerin de bol olduğu bir şehir. Görmek isteyene tabi. Karpuzkaldıran Şelalesi görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri. Gitmeli, görmeli ve huzur bulmalı. Özellikle bahar aylarında Karpuzkaldıran bir başka güzel oluyor. Bilginize!

  Üzerine tıklayarak fotoğrafı büyütebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bencil
Bencil

  Bencilsin adamım! Hep kendine iyilik yapılmasını, kendi isteklerin yerine gelmeden kimsenin mutlu olmamasını, para, mal, mülk ve daha fazlasınının...

Kapat